Новини
21 Жовтня 2021
668

Нафтогаз підписав три меморандуми щодо партнерства у видобутку газу

Це допоможе освоїти ділянки Чорного моря та збільшити видобуток на виснажених родовищах, впевнені у компанії

НАК “Нафтогаз України” підписав три меморандуми з європейськими компаніями щодо партнерства в розвідці й видобутку газу. Меморандуми були підписані під час Українського газового конгресу, повідомляє Укрінформ.

Перший меморандум підписаний з Dragon Oil — компанією, зареєстрованою в Ірландії. Понад 50% компанії належить Emirates National Oil Company. Предметом вказаного меморандуму є розвідка і розробка родовищ у Чорному морі.

Другий меморандум Нафтогаз підписав з азербайджанською компанією Socar АQS. Предметом співпраці буде розвиток технологій для розвідувальної та виробничої діяльності в Україні як на суші, так і на шельфі.

Третій меморандум Нафтогаз підписав з американськими компаніями Helmerich & Payne і 3 Seas Energy. Він стосується партнерства в розвідці й розвитку видобувної діяльності в межах Чорного моря.

У Нафтогазі зазначили, що підписані меморандуми формують основу для партнерства, яке планується в межах нових стратегічних проєктів: освоєння ділянок Чорного моря і покладів газу щільних порід, а також у напрямку збільшення ефективності видобутку на виснажених родовищах.

“Нам важливо залучати партнерів та інвесторів, щоб результативно і швидко втілити наші плани. Вдячний Dragon Oil, Socar АQS, 3 Seas Energy і H&P за готовність до співпраці. Упевнений, що воно буде взаємовигідним”, — прокоментував голова правління НАК “Нафтогаз Україна” Юрій Вітренко.

Довідково. Dragon Oil успішно веде свою основну діяльність на Близькому Сході, в Північній Африці та Центральній Азії. Зокрема, вже 20 років компанія працює на Каспійському шельфі, в межах угод про розподіл продукції з урядом Туркменістану, і за цей час інвестував в його розробку близько $7 млрд.

Socar АQS має великий досвід буріння на шельфі Каспійського моря і власний буровий флот для роботи на морі. Компанія також володіє експертизою і технічними можливостями для буріння на складних ділянках на суші, що може стати в пригоді в разі масштабування проєктів з освоєння покладів газу щільних порід.

Американська 3 Seas Energy також сприятиме підвищенню ефективності розробки вже виснажених родовищ в межах Product Enhancement Contract (PEC). H&P, найбільша бурова компанія у світі, сприятиме підвищенню ефективності роботи внутрішнього бурового підрядника Нафтогазу — Укрбургазу.

Раніше Investory News писали, що “Нафтогаз України” подав німецькому регулятору заявку на участь у сертифікації російського газопроводу “Північний потік-2”.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram