Новини
9 Травня 2023
383

Відсоток орендованих площ у київських ТРЦ сягнув 10-річного мінімуму

Пустує торговельна площа, що дорівнює 38 футбольним полям

Київські торговельні центри зараз мають більше вільних площ, ніж будь-коли за останні десять років, повідомляє Forbes, посилаючись на дані компанії Colliers Ukraine.

Наразі пустує торговельна площа, що дорівнює 38 футбольним полям. Найменш заповнений ТРЦ Blockbuster — його вакантність становить близько 40%. У ТРЦ Respublika Park на Окружній дорозі порожні 15% площ. У центрах, розташованих у густонаселених районах, ситуація краща: ТРЦ Аладін має 5% вільних місць, Smart Plaza Polytech, Smart Plaza Obolon та Piramida — близько нуля.

Одна з причин, чому люди стали менше ходити до ТРЦ, — зупинка роботи магазинів-магнітів, таких як Zara, Bershka, H&M. Також після початку російського вторгнення пішли з ринку бренди GAP і Marks&Spencer.

Вийшли з ринку російські та білоруські ритейлери: Gloria Jeans, Ostin, BeFree.

Крім цього, люди менше ходили й через повітряні тривоги. Торік торговельні центри були зачинені з цієї причини сумарно майже 30 днів.

Водночас у торговельні центри приходять нові бренди, зокрема українські. Так, у Respublika Park відкрили магазини меблева фабрика Constanta з Харкова та продавці одягу US Polo, які тікали з Маріуполя. Прийшов польський бренд одягу Ohnik.

Зниження орендних ставок, не менш як на 50%, — головний захід зі сторони ТРЦ із втримання орендарів. Український виробник одягу “Goldi льонокомбінат” відкрив близько 10 нових магазинів, скориставшись здешевшанням оренди.

Крім цього, щоб заповнити вільні квадратні метри, ТРЦ відкривають нетипові точки. У Retroville з’явився сервісний центр МВС. А в Gulliver — дитячий музей “Відкривай портал у науку”.

Як писали раніше Investory News, ринок оренди житла у Києві та Львові стабілізувався.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram