Новини
22 Березня 2022
302

У МЗС відповіли Угорщині, яка не підтримала рішення ЄС відмовитись від російських енергоносіїв

“Мир та безпеку в Угорщині неможливо гарантувати без миру та безпеки в Україні”

Міністерство закордонних справ України закликає Угорщину, яка не підтримує відмову від російських енергоносіїв, допомогти вистояти проти агресії росії. Про це пише УНІАН з посиланням на заяву речника МЗС Олега Ніколенка.

Речник прокоментував позицію Угорщини, яка виступає проти відмови європейських країн від російських енергоносіїв, проти закриття неба над Україною і проти миротворчої місії.

Ніколенко заявив, що “мир та безпеку в Угорщині неможливо гарантувати без миру та безпеки в Україні”.

“Міністр закордонних справ Петер Сійярто наголошує на необхідності уникнення поширення війни за територію України та безпосереднього конфлікту НАТО та рф. На його переконання, аби не провокувати росію, Угорщині не слід підтримувати закриття українського неба та розгортання операції з підтримання миру, а також дозволяти транзит угорською територією військової допомоги для української армії. “Не провокувати росію” — це поширений аргумент, коли потрібно дати росії більше простору для агресії”, — зазначив Ніколенко.

“Ми, звісно, не бажаємо нікому того горя, з яким зіштовхнулися українці через війну росії. Водночас помилково вважати, що Угорщина, так само як і будь-яка інша європейська країна, існує у вакуумі. Наша держава зараз фактично захищає східний рубіж НАТО. Якщо росії вдасться досягти її злочинної мети в Україні, наступною ціллю стануть наші сусіди. Про це зараз відкрито говорять російські посли за кордоном”, — додав Ніколенко.

За його словами, буквально вчора з’явилися докази, як ФСБ рф намагається розхитати ситуацію на Закарпатті, використовуючи угорський фактор.

“Угорщина завжди позиціонувала себе як захисника прав закордонних угорців. Закликаємо Угорщину відкрито засудити цю провокацію росії та скористатися своїми розвиненими каналами зв’язку з москвою для запобігання будь-яким провокаціям з метою розпалювання міжетнічної ворожнечі в Україні”, — заявив речник.

Ніколенко додав, що настав “час бути чесними із самими собою”.

“Марно сподіватися на те, що спроби задобрити агресора матимуть успіх. Це доводить історія, зокрема і самої Угорщини”, — заявив речник.

“Тому наші партнери мають дбати про те, щоб Україна вистояла і перемогла російське зло. Для цього потрібно зміцнювати європейську єдність. Єдність, яка дозволить запровадити більше жорстких санкцій проти росії, аби зупинити її воєнну машину”, — наголосив Ніколенко.

Нагадаємо, Болгарія не має наміру продовжувати контракт, що закінчується цього року, на постачання російського газу — на фоні ситуації в Україні. Країна сподівається на постачання з Азербайджану, ЗПГ та механізм спільних закупівель газу Євросоюзу.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram