Соцмережі
17 Вересня 2019
619

Тарас Висоцький: Пільгові кредити фермерам

Як держава буде підтримувати купівлю земель українськими фермерами

Під час запуску обігу земель наше основне завдання – підтримка малого та середнього агровиробника.

Вартість кредитів в Україні є однією із найбільших перепон для запровадження вільного обігу земель. Висока вартість залучення фінансування змушує багатьох аграріїв не підтримувати реформу, адже в них немає коштів, щоб стати повноцінним учасником ринку. Для задоволення попиту аграріїв на дешевий кредитний ресурс планується запровадити програму здешевлення відсотків за кредитами залученими для купівлі землі.

Саме фермери зможуть отримати пільгові кредити від держави на придбання землі. Лише на 2020 рік за цим напрямком буде надано 4.4 млрд грн – це в 25 разів більше, ніж було передбачено на пільгове кредитування фермерів у 2019 році. Цього буде більш ніж достатньо для задоволення попиту аграріїв у перший рік.

Облікова ставка НБУ наразі 17%. Фактично, при залученні с/г товаровиробником кредиту під 20%, після компенсації облікової ставки кредит йому коштуватиме всього 3%, що є цілком європейським рівнем та дешевшим, ніж орендна плата, яку господарство вже платить.

Також хочу відмітити, що українську землю зможе купити тільки український громадянин та українська компанія. Жодних інших варіантів немає і бути не може.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram