Новини
20 Квітня 2022
623

Світовий банк обіцяє $170 мільярдів для України та держав, на яких вплинула війна

Вторгнення росії в Україну викликало серйозні загрози глобальній продовольчій безпеці

Президент Світового банку Девід Мелпас на дискусії на тему продовольчої безпеки в межах “Весняних зустрічей” МВФ та Світового банку заявив, що жахлива війна, яку веде росія проти України, поглибила продовольчу кризу у світі, і глобальна бідність цього року може зрости на 100 млн людей за збереження таких високих цін упродовж року, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Кілька слів про нашу відповідь. Ми очікуємо оголошення найближчими тижнями різкого зростання нашої фінансової підтримки. Важливим компонентом буде фінансування продовольчої безпеки”, — сказав він.

“Наш пакет підтримки, включно з Україною, країнами, що приймають біженців, і країнами, що розвиваються, що страждають від супутніх економічних потрясінь, становить близько $50 млрд у поточному кварталі 2022 року і повинен досягти близько $170 млрд за 15 місяців до червня 2023 року”, — зазначив Мелпас.

Він пояснив, що вторгнення росії в Україну викликало серйозні загрози глобальній продовольчій безпеці: у короткостроковій перспективі відбувся яскравий сплеск цін на основні харчові продукти, включно з пшеницею та її замінниками. Крім того, майбутні врожаї можуть бути знижені через вищі ціни на енергію та добрива, додав президент СБ.

За його словами, світові ціни на продовольство та добрива зростали ще до війни, як і нестача продовольства та харчування. Причин багато, зокрема: попит, що зростає, у поєднанні з перебоями в ланцюжку постачання, девальвацією валюти, наслідками зміни клімату, зростанням нестабільності й конфліктів.

“Поглиблення кризи за останні два місяці безпосередньо пов’язане з жахливою війною, яку росія веде проти України, та дорогими фінансовими, транспортними та логістичними перешкодами, з якими зараз стикаються агробізнеси та імпортери”, — наголосив Мелпас.

Він уточнив, що на поглиблення кризи вказує зростання індексу цін на продовольство Світового банку у березні на 11,5% — до рекордно високого рівня, що на 37% більше, ніж минулого року. Ціни на добрива також зросли у березні, збільшившись майже на 20% із січня, а вартість карбаміду зросла втричі із січня 2021 року. За словами президента СБ, ціни на продовольство зростають швидше за інфляцію, і така тенденція збережеться.

Як вважає Мелпас, як розвиненим, так і країнам, що розвиваються, необхідно розширити доступ до ринків через зниження обмежень на експорт та імпорт і послаблення контролю над цінами, заохочувати виробників харчових продуктів та надавати доступ до ринків та інвестицій приватного сектору, а також захищати найбільш уразливі групи населення.

“Трагедія, що розгортається в Україні, не повинна посилюватися ще однією трагедією — глобальною продовольчою кризою. Для запобігання цьому потрібна швидкість, розширення пропозиції, доступ до ринку та тісна координація”, — наголосив президент СБ.

Нагадаємо, Європейська рада ухвалила рішення, яким доручила Європейській комісії підтримувати продовольчу безпеку та сільське господарство України.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram