Новини
26 Березня 2022
697

Саміт ЄС доручив Комісії підтримати продовольчу безпеку та сільське господарство України

Це має стимулювати вітчизняне виробництво для зниження ризику відсутності продовольчої безпеки

Європейська рада ухвалила рішення, яким доручила Європейській комісії підтримувати продовольчу безпеку та сільське господарство України.

Про це йдеться у висновках Європейської ради, які були схвалені за підсумками засідання, яке відбулось 24-25 березня у Брюсселі.

“Європейська рада пропонує Комісії, у координації з міжнародними партнерами, приділяти пріоритетну увагу роботі над глобальною продовольчою безпекою та доступністю, зокрема шляхом підтримки продовольчої безпеки та сільського господарства в Україні та найбільш уразливих і незахищених третіх країнах”, — сказано у висновках.

Рада переконана, що це буде “основною метою ініціативи FARM (Місія із забезпечення продовольчої та сільськогосподарської стійкості)”.

“Ця багатостороння робота має забезпечити ефективне функціонування ринків і стимулювати місцеве виробництво для зниження ризику відсутності продовольчої безпеки. Повинна бути збережена цілісність ланцюжків постачання продовольства”, — поставили завдання лідери ЄС.

Нагадаємо, після військового вторгнення російських військ на територію України продовольча безпека країн-імпортерів української агропродукції знаходиться під загрозою.

Як писали раніше Investory News, Європейська комісія дозволила фермерам збільшити посівні площі користуючись перелогами (угіддя, які не орали понад рік) через загрозу глобального дефіциту зерна через війну в Україні.

За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, Україна має достатньо запасів продовольства для внутрішнього споживання.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram