Новини
15 Червня 2023
446

Stack Overflow оновив рейтинг мов програмування та технологій 

Найпоширенішою мовою залишається JavaScript

Stack Overflow, сервіс питань та відповідей для програмістів, опублікував результати щорічного дослідження спільноти Developer Survey 2023. Для аналізу рівня популярності мов програмування, баз даних, хмарних сервісів та інших технологій було проаналізовано відповіді понад 90 тис. розробників.

У рейтингу найпоширеніших мов програмування перше місце займає JavaScript, який очолює список вже 11 років. На другому — HTML/CSS, на третьому — Python.

Python витіснив SQL як третю найпоширенішу мову, але посідає перше місце для тих, хто не є професійним розробником або ще вчиться кодувати (інші кодери).

Три найкращі технології для професійних розробників залишаються такими ж, як і минулого року: JavaScript, HTML/CSS і SQL.

Але серед тих, хто ще вчиться кодувати ситуація дещо інша — HTML/CSS і JavaScript майже однакові як найпопулярніші мови. Студенти-розробники використовують Python частіше, ніж SQL (59% проти 37%), а професійні розробники повідомляють, що використовують SQL більше, ніж Python (52% проти 45%).

Щодо баз даних, то цього року PostgreSQL перейняв перше місце у MySQL. Професійні розробники частіше, ніж студенти, використовували PostgreSQL (50%), а ті, хто навчається, частіше використовують MySQL (54%).

MongoDB використовується однаковим відсотком як професійних розробників, так і тих, хто вчиться кодувати, і це друга за популярністю база даних для тих, хто вчиться кодувати (після MySQL).

Серед хмарних платформ AWS залишається найбільш використовуваною для всіх респондентів. AWS легко досягає першої позиції, майже вдвічі перевищуючи у відсотках другу найбільш використовувану хмарну платформу для всіх респондентів, Azure.

Люди, які вчаться програмувати, все ще найбільше використовують AWS (26%), її частка найбільш рівномірна серед трьох найкращих хмарних платформ (26% Google Cloud і 25% Firebase). Цікаво, що Heroku була найбільш використовуваною хмарною платформою минулого року серед студентів, але цього року вона опустилася на п’яте місце.

В окремому рейтингу інструментів на основі штучного інтелекту для пошуку найулюбленішим став ChatGPT. Інші інструменти, які розробники також часто використовують — це Phind і WolframAlpha.

Серед інструментів для написання коду лідером став GitHub Copilot. І, як зазначають у Stack Overflow, все більше розробників прагнуть використовувати його в роботі.

Нагадаємо, SpaceX найняла 14-річного розробника.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram