Новини
27 Вересня 2023
285

Штучний інтелект навчили виявляти ознаки життя

Вчені планують відправити його на Марс

Було проведено дослідження, під час якого розроблено новий метод на основі штучного інтелекту (ШІ), що дозволяє виявляти наявність життя на інших планетах, повідомляє PNAS.

Під час дослідження були використані датчики на борту космічних кораблів, які здатні виявляти молекули, що вказують на інопланетне життя. Органічні молекули, які зазвичай пов’язані з біологічними процесами, руйнуються з часом, що ускладнює їх виявлення. Проте новий метод на основі ШІ здатний виявляти тонкі відмінності в молекулярних патернах, які вказують на біологічні сигнали, навіть у зразках, яким сотні мільйонів років.

У майбутньому цей метод може бути вбудований в датчики на роботизованих космічних апаратах, які досліджують інші світи. Він також може бути використаний на космічних апаратах, що обертаються навколо потенційно придатних для життя планет, наприклад на Марсі та Місяці. Основна ідея дослідження полягає в тому, що хімія життя відрізняється від хімії неживого світу, і за наявності життя будуть виявлені відмінності інопланетного життя від абіотичних систем.

Алгоритм машинного навчання було апробовано на 134 зразках, з яких 59 були біотичними, а 75 — абіотичними. Ці зразки містили не тільки скам’янілості, що збереглися протягом сотень мільйонів років, але й матеріали, такі як мушлі, зуби, кістки, рис та людське волосся. Метод ШІ успішно ідентифікував біологічні зразки, а також інші матеріали, які були створені в лабораторії, такі як амінокислоти, та багаті на вуглець метеорити.

Такий метод може знайти застосування не лише в космосі, але й на Землі. Він може бути використаний для дослідження стародавніх скам’янілостей, які можуть містити докази раннього життя на нашій планеті. Це дає можливість переглянути знання про еволюцію життя на Землі, а також процеси, які уможливили появу життя.

Нагадаємо, лісову галузь цифровізують.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram