Новини
30 Жовтня 2019
835

Президент підписав закон щодо регулювання космічної діяльності

Закон також дозволяє космічні запуски приватним підприємствам

Президент Володимир Зеленський підписав закон № 143-IX, яким змінив державне регулювання космічної діяльності, повідомляє прес-служба Офісу президента.

Закон створює умови для розвитку вітчизняної космічної галузі, підвищення її інвестиційної привабливості, формування конкурентного середовища для суб’єктів космічної діяльності різних форм власності.

Так, документ передбачає, що суб’єктами космічної діяльності можуть бути підприємства, установи та організації будь-якої форми власності та організаційно-правової форми.

Закон також визначає основні засади космічної діяльності в Україні, зокрема: державна підтримка комерціалізації космічної діяльності та залучення інвестицій у космічну галузь України; відкриття космосу для громадян та юридичних осіб і можливість вільно досліджувати та використовувати космос.

Згідно із законом, суб’єкти космічної діяльності України приватної форми власності, які мають намір здійснювати космічну діяльність, повинні подати центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізацію державної політики у сфері космічної діяльності, декларацію про провадження господарської діяльності у сфері космічної діяльності. Порядок подання такої декларації встановлює Кабінет Міністрів України.

Закон передбачає запровадження дозволів на певні види космічної діяльності. Такі, як зокрема:

• випробування (крім комп’ютерних) ракет-носіїв, включно з їхніми агрегатами та складовими частинами, і космічних апаратів;

• запуски ракет-носіїв та/або космічних апаратів;

• управління космічними апаратами на навколоземній орбіті або в космічному просторі;

• повернення космічних апаратів та/або їхніх складових частин, що повертаються, з навколоземної орбіти або космічного простору на Землю.

Подавати заяву на отримання дозволу можна в паперовій або електронній формі за вибором заявника в порядку, встановленому законом “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Нагадаємо, на державному підприємстві “Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова” провели випробування деталі нової ракети-носія “Циклон-4”, які пройшли успішно.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram