Новини
24 Грудня 2019
947

Президент підписав закон про зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду

Тепер перевірити можна буде тільки один вид продукції, що дозволить запобігти зловживанням

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду”, який Верховна Рада ухвалила 12 грудня 2019 року, і який набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, повідомляє прес-служба глави держави.

Контекст. “Закон спрямований на зменшення корупційних ризиків у діяльності посадових осіб під час здійснення перевірок, а також на посилення захисту споживачів у разі виявлення на ринку небезпечної нехарчової продукції”, – йдеться у повідомленні.

Деталі. Документ сприятиме виконанню зобов’язань України, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, у частині погодження українського законодавства у сфері державного ринкового нагляду із законодавством ЄС.

– Також усуває дублювання контролю за окремими видами продукції та уніфікує різновиди перевірок нехарчової продукції, що дасть змогу уникнути зловживань.

– Встановлює чіткі й прозорі вимоги до інспекторів органів ринкового нагляду та суб’єктів господарювання щодо переліку та строків надання документів під час проведення перевірки.

– Перевірка характеристик продукції у її виробників здійснюється лише в разі, якщо наявні документально підтверджені підстави вважати, що продукція є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає визначеним вимогам унаслідок дій чи бездіяльності виробника такої продукції.

Що заборонили. Під час проведення перевірок продукції певного виду (типу), категорії та/або групи забороняється перевіряти іншу продукцію. “Це дасть змогу сфокусувати перевірку та запобігти зловживанням”, – зазначається у повідомленні.

Про штрафи. Закон також передбачає відповідальність суб’єктів господарювання у вигляді штрафів за порушення законодавства у сфері ринкового нагляду.

“Водночас встановлюється чіткий термін надсилання суб’єкту господарювання постанови про накладення штрафу – 16 днів після проведення перевірки, що допоможе уникнути випадків надсилання постанов про накладення штрафу заднім числом”, – зазначили у відомстві.

Інші деталі. З-під дії ринкового нагляду виводяться: ядерні установки, об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами, ядерні матеріали, радіоактивні відходи, інші джерела іонізуючого випромінювання; об’єкти будівництва, визначені законом України “Про регулювання містобудівної діяльності”; дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння та вироби з нього (ювелірні й побутові).

Нагадаємо, у вересні Верховна Рада України ухвалила закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес”. За це рішення проголосували 347 народних депутатів.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram