Новини
23 Червня 2023
280

Партнери України зобов’язались надати $60 мільярдів на відбудову

Таку заяву вони зробили під час конференції в Лондоні

Учасники Конференції з відновлення України в Лондоні, яка тривала в середу й четвер, сукупно пообіцяли скерувати додаткові $60 млрд на потреби Києва у відновленні й відбудові, пише “Європейська правда”.

До згаданої суми входять, серед іншого, кошти багаторічного фонду Європейського Союзу на суму до €50 млрд, $1,3 млрд, які пообіцяли виділити Сполучені Штати, й $3 млрд кредитних гарантій з боку Великої Британії.

Швейцарія оголосила про додаткову підтримку обсягом 1,5 млрд швейцарських франків до 2027 року, а Франція анонсувала надання Україні ще €40 млн допомоги для невідкладної відбудови у 2023 році.

“Міжвідомча платформа координації донорської допомоги Україні продовжить підтримувати узгодження зобов’язань донорів із пріоритетами раннього відновлення та реформ”, — зазначається в заяві.

Крім того, майже 500 компаній з 42 країн світу з загальною вартістю активів понад $5,2 трлн та 21 сектору економіки вже підписали так званий Український бізнес-компакт (Ukrainian Business Compact), взявши на себе зобов’язання підтримати відновлення та реконструкцію України.

“Компанії з усього світу погодилися співпрацювати з Україною, щоб допомогти реалізувати її величезний потенціал у пріоритетних секторах, зокрема енергетики, технологій, інфраструктури та фінансів, а також застосувати свій досвід у розвитку приватного сектору України”, — йдеться в заяві.

Нагадаємо, Україна отримає €600 мільйонів для розвитку енергетики.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram