Новини
8 Квітня 2022
547

Опитування: Кожен восьмий українець знову почав працювати

Третина з тих, хто залишив свої оселі, планують незабаром повернутися

До своєї роботи починають повертатися дедалі більше громадян України, які втратили її внаслідок воєнних дій, ідеться в результатах загальнонаціонального опитування “Україна в умовах війни”, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” 6 квітня.

Серед респондентів, які мали роботу до війни, продовжують працювати 58%. У березні таких було лише 46%, отже, 12% українців унаслідок воєнних дій втратили роботу, але вже повернулися до неї.

29% опитаних наразі працюють у звичайному режимі (в березні було 22%), 26% — частково чи дистанційно, 3% почали працювати на новій роботі. Втратили роботу під час війни 41% опитаних (у березні було 53%).

Найбільше тих, хто зараз працює, — у західних областях, тоді як лише третина жителів на сході України має роботу, а ще дві третини роботу втратили.

Змінити місце проживання довелося 20% дорослого населення. Більше тих, хто був змушений виїхати з місця проживання, у східних регіонах (46%). Більше поїхало молоді (31%), старшим найважче залишити свою домівку (13%).

Третина з тих, хто залишив домівку, планують повертатися вже найближчим часом, чверть іще трохи почекають. Близько 40% висловлюють готовність повернутися, але після завершення війни.

Під час дослідження методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) було опитано 1200 респондентів віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 2,8%.

Нагадаємо, у Донецькій області через посилення бойових дій зупинився один із найбільших м’ясокомбінатів України — ПрАТ “Український бекон”, на якому виготовляли продукцію під торговими марками Бащинський і Європродукт.

Як писали раніше Investory News, у більшості представників малого і середнього бізнесу росії, після повномасштабного вторгнення на територію України, в березні 2022 року впали обсяги продажів.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram