Новини
8 Липня 2021
365

ООН: Світові ціни на продовольство знизилися вперше за рік

Насамперед це стосується рослинної олії, зернових і молочної продукції

Світові ціни на продовольство у червні знизилися вперше за останні 12 місяців, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на ФАО (продовольчу й сільськогосподарську організацію ООН).

За її підрахунками, середнє значення індексу продовольчих цін у червні склало 124,6 п., що на 2,5% нижче проти травневого показника, проте на 33,9% вище, ніж роком раніше.

“Падіння пояснюється зниженням цін на рослинні олії, зернові й, меншою мірою, на молочну продукцію, яке з лишком перекрило зростання котирувань м’яса та цукру”, — йдеться у повідомленні.

Індекс цін на рослинні олії знизився на 9,8%, досягнувши найнижчого за останні чотири місяці рівня. Індекс цін на зернові знизився на 2,6%, якщо порівнювати його з травневим рівнем, на кукурудзу — на 5%.

Міжнародні ціни на пшеницю у червні зменшилися всього на 0,8%. Цьому сприяв сприятливий загальносвітовий прогноз, а також поліпшення видів на урожай у багатьох ключових країнах-виробниках.

Індекс цін на молочну продукцію зменшився на 1%. Найбільше зниження продемонстрували ціни на вершкове масло, що пояснюється різким скороченням світового імпортного попиту й незначним збільшенням запасів, особливо в Європі.

Разом з тим індекс цін на цукор продовжує зростати третій місяць поспіль, збільшившись на 0,9%, досягнувши нового багаторічного максимуму. “Зростання цін було викликане невизначеністю щодо того, яким чином несприятливі погодні умови позначаться на обсягах врожаю в Бразилії, яка є найбільшим у світі експортером цукру”, — йдеться у повідомленні.

Індекс цін на м’ясо у червні виріс на 2,1%, і ця тенденція зберігається дев’ятий місяць поспіль.

Індекс продовольчих цін ФАО — це середньозважений показник, що відстежує динаміку міжнародних цін на п’ять основних продовольчих товарних груп.

Раніше Investory News писали, що світові ціни на продовольство зростали десятий місяць поспіль. У березні вони досягли найвищого рівня з червня 2014 року — в основному через подорожчання рослинних (олія).

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram