Новини
22 Червня 2020
669

Олександр Ткаченко продав 25% “Одеської кіностудії” топ-менеджеру Смарт Холдингу

Сума угоди залишилась комерційною таємницею і не розголошується

Екс-глава “1+1 медіа” Олександр Ткаченко, який нещодавно залишив Верховну Раду України у зв’язку з призначенням міністром культури, продав свій пакет акцій ПрАТ “Одеська кіностудія” в розмірі 25% -1 акція статутного капіталу відомому банкіру Олександру Морозову, який з 2013 р. є директором з розвитку бізнесу ПрАТ “Смарт Холдинг”, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Рішення про вступ на посаду міністра було прийнято швидко, в розрізі одного тижня. Конфлікт інтересів був очевидним, оскільки держава володіє 50% + 1 акцією Одеської кіностудії, які знаходяться в управлінні міністерства. Тому продаж повинен був бути оперативним. Йти шляхом due diligence, проводити аукціони тощо, а потім ще років зо два розповідати про аудити, пошук покупця — не мій підхід”, — зазначив Ткаченко.

Він додав, що після обрання народним депутатом і до моменту продажу залишався власником без права впливу і контролю, а його частка була передана в управління за договором.

За словами міністра, об’єктом угоди були 100% акцій британської компанії Cinema Love Ltd, якій належить ТОВ “Нова кіностудія”, що володіє зазначеним пакетом акцій Одеської кіностудії.

Сума угоди є комерційною таємницею і не розголошується.

Ткаченко уточнив, що давно знайомий з новим власником і має історію бізнес відносин, зокрема разом були співзасновниками компанії “Нова мова”, яка виробляла програми “Післямова” і “Обличчя світу”, а також знімала серіали.

Міністр підкреслив, що покупець — не офшорна незрозуміла компанія, не сліпі трасти, а конкретна людина, якій він довіряє.

За словами Ткаченка, новий співвласник не планує ніяких кардинальних змін в стратегії розвитку, зокрема зміну керівництва.

“Знаю, що у нього такі ж плани, як у мене: розвивати кіностудію. Упевнений, що ніякими справами, які зашкодять кіностудії, займатися не буде. Житлові будинки там точно не з’являться, як і не з’явилися за 15 років”, — сказав Ткаченко.

Згідно з даними системи розкриття Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР), державі належить 50% + 2 акції, а ще одним власником Одеської кіностудії з пакетом акцій 25% -1 акція через ТОВ “Медіа Коворкінг” виступає забудовник Андрій Вавриш.

Міністр додав, що Вавриш також розділяє ідею побудови сучасного медійного комплексу з сучасним центром постпродакшена повного циклу, і не розглядає Одеську кіностудію як майданчик для житлової забудови.

Виручка Одеської кіностудії у 2018 р. знизилася на 11,9% — до 6,19 млн грн, проте її чистий збиток скоротився майже у вісім разів — до 0,29 млн грн.

Нагадаємо, інвесткомпанія американського мільярдера Воррена Баффета вдало продала пакет акцій Bank of New York Mellon (BNY Mellon) вартістю $30,9 млн.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram