Новини
23 Листопада 2023
227

Норвегія зробила внесок на підтримку економіки України

Країна внесла $22 мільйони до Трастового фонду

Норвегія внесла 240 млн норвезьких крон (приблизно $22 млн) до Трастового фонду підтримки реконструкції та економіки України (SURE), повідомляє Міністерство економіки України.

У міністерстві нагадали, що Трастовий фонд був Багатостороннім агентством з гарантій інвестицій Світового банку MIGA у лютому 2023 року для страхування інвестицій в Україні.

“Післявоєнна відбудова нашої країни буде відбуватись коштом приватних інвестицій, тому для нас важливо забезпечити максимальну безпеку для грошей інвесторів. Хочемо подякувати Норвегії за кошти, які вони направили до Трастового фонду підтримки реконструкції та економіки України (SURE).

Це дозволить підтримати окремі проєкти в реальному секторі, які будуть мати позитивний вплив на економіку країни”, — заявила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки Юлія Свириденко.

“MIGA заснувало Цільовий фонд SURE, щоб допомогти розгорнути двосторонню стратегію допомоги Україні в подоланні наслідків конфлікту, що триває. У найближчій перспективі MIGA надасть гарантії для фінансування торгівлі та товарів першої необхідності, підтримки кредитів і ліквідності для малого бізнесу.

У довгостроковій перспективі MIGA планує забезпечити страхування політичних ризиків для масштабних проєктів у реальному секторі економіки. Фонд має на меті задоволення поточних і очікуваних потреб із зобов’язанням підтримувати післявоєнну відбудову”, — додали в Мінекономіки.

Підтримка Норвегією трастового фонду SURE є частиною норвезької багаторічної програми підтримки Nansen для України та доповнює інше фінансування України, що надходить через Світовий банк.

Нагадаємо, Данія також інвестуватиме в Україну. Зокрема, запущений цьогоріч Данський Фонд підтримки України має потужні складові, які охоплюють приватний сектор.

Раніше Investory News писали, що відтепер інвестиції страхуватимуть від воєнних ризиків.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram