Новини
24 Квітня 2020
497

НБУ знизив облікову ставку з 10% до 8%

Так регулятор підтримує економіку в умовах пандемії та карантинних заходів

Національний банк України (НБУ) прийняв рішення знизити облікову ставку з 10% до 8% річних з 24 квітня 2020 року, про це йдеться у повідомленні регулятора.

“Продовження пом’якшення монетарної політики має на меті подальшу підтримку економіки в умовах пандемії та карантинних заходів”, – заявили в центробанку.

І додали, що інфляція у березні-квітні була нижчою, ніж очікувалося, попри тимчасове зростання цін протягом перших тижнів карантинних заходів. Так, минулого місяця зростання споживчих цін у річному вимірі сповільнилося до 2,3%, на що вплинуло три фактори: здешевлення енергоносіїв на світових ринках, відбиток залишкових ефектів від торішнього зміцнення гривні, а також збільшення пропозиції сирих продуктів харчування.

“Ці чинники переважили зворотний тиск на ціни з боку березневого послаблення гривні та ажіотажного попиту на окремі товари після запровадження карантинних заходів”, – розповіли в Нацбанку.

За попередніми даними онлайн-моніторингу НБУ, інфляція у квітні також залишатиметься низькою. Підвищений попит на товари першої необхідності та ажіотаж на валютному ринку, спричинений психологічними чинниками, досить швидко вичерпалися. Тож ціни на більшість продуктів харчування та ліки, які зросли під час перших тижнів карантину, впродовж останніх тижнів знижувалися.

“Інфляція у 2020 році залишиться в цільовому діапазоні 5% +/- 1 відсотковий пункт. Монетарні та фіскальні заходи з підтримки економіки не стануть цьому на заваді. Інфляція помірно прискориться в подальші місяці та на кінець 2020 року становитиме 6%, тобто залишиться в межах цільового діапазону”, – зазначили у НБУ.

Додається, що заходи фіскальної та монетарної політики, спрямовані на підтримання бізнесу та населення, частково компенсують падіння споживчого попиту. “Однак споживчий попит залишатиметься пригніченим ще досить тривалий час після завершення дії карантину, і це стане на заваді зростанню інфляції понад цільовий рівень у поточному році”, — йдеться в повідомленні.

Нацбанк прогнозує, що унаслідок карантинних обмежень для подолання пандемії та глобальної кризи українська економіка скоротиться на 5% у 2020 році, але відновить зростання на рівні близько 4% у наступні роки.

Нагадаємо, у березні Нацбанк знизив облікову ставку з 11% до 10% річних, аби компенсувати охолодження світової економіки та підтримати економічне зростання в Україні.

А ще НБУ на час карантину дозволив банкам надавати клієнтам пільги за кредитами – регулятор упевнений, що це не матиме негативного впливу на капітал банку.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram