Новини
23 Листопада 2020
483

НБУ приєднався до Мережі сталого банкінгу, що об’єднує 41 країну світу

Регулятор долучився до SBN з метою розширення стійких інвестицій в Україні

Національний банк України (НБУ) приєднався до Мережі сталого банкінгу (Sustainable banking Network, SBN), яка є об’єднанням фінансових регуляторів і банківських асоціацій з країн, що розвиваються, йдеться у повідомленні регулятора.

“Офіційне приєднання відбулося під час робочого візиту Голови Національного банку Кирила Шевченка до Вашингтона 9-13 листопада 2020 року на зустрічі з керівництвом Міжнародної фінансової корпорації (IFC), під егідою якої створена Мережа сталого банкінгу”, — зазначили в НБУ.

У результаті Національний банк бере на себе обов’язок працювати над створенням стійкої фінансової системи для сталого розвитку економіки, розширенням “зелених” інвестицій в економіку, підтримувати фінансові продукти, які мають позитивний вплив на клімат, а також обмінюватися досвідом із країнами-членами Мережі.

Як зазначив голова Національного банку України Кирило Шевченко, приєднання до Мережі сталого банкінгу, метою діяльності якої є поліпшення екологічного, соціального та корпоративного управління в банківській сфері, має вагоме значення у контексті сталого розвитку фінансового сектору України.

Своєю чергою Джейсон Пеллмар, регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові наголосив, що партнерство сприятиме ширшому використанню стійких фінансових продуктів і надійних екологічних, соціальних та корпоративних практик управління у банківському секторі.

Мережа сталого банкінгу була створена у 2012 році. Наразі вона об’єднує фінансові регулятори й банківські асоціації з 41 країни світу. Члени Мережі зобов’язалися працювати над створення стійкої та екологічно орієнтованої фінансової системи. Зокрема, над підвищенням частки кредитів для проєктів та бізнесу, які мають позитивний вплив на клімат.

Нагадаємо, влітку 2020 року експерти НБУ назвали п’ять негативних наслідків коронакризи для бізнесу. Найбільшого негативного впливу зазнали роздрібна торгівля, транспорт і сектори послуг.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram