Новини
30 Вересня 2022
329

НБУ: Можливо ліміт на купівлю безготівкової валюти на депозит зросте

Наразі він становить 50 тисяч гривень на три місяці

Національний банк України (НБУ) розглядає можливість зростання щомісячного ліміту в 50 тис. грн на купівлю безготівкової валюти під її розміщення на депозит терміном на три місяці, повідомив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

“Наразі опрацьовуємо питання зростання щомісячного ліміту на такі операції”, — сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Коментуючи ситуацію з “картковим туризмом”, Гелетій, крім дозволу купувати безготівкову валюту на депозит, зазначив також ефективність упровадженої в липні низки додаткових обмежень для мінімізації економічного підґрунтя основи таких операцій.

“Як наслідок, середньоденний обсяг чистих перерахувань банками на користь міжнародних платіжних систем у вересні був на $31 млн меншим ніж у червні”, — констатував він.

Гелетій наголосив, що Нацбанк моніторить ситуацію на ринку на щоденній основі, збираючись із ключовими підрозділами, з правлінням і, виходячи з ситуації, оперативно ухвалює рішення.

За його словами, загалом від початку повномасштабної війни НБУ 33 рази змінював свою опорну постанову №18 щодо операцій на готівковому ринку, тому що ситуація швидко змінюється.

“Ми маємо інструментарій, який ми можемо в разі потреби використати”, — зазначив заступник голови НБУ.

Водночас він зазначив, що Нацбанк, як і раніше, має намір утримуватися від запровадження таких потужних обмежувальних заходів, як обов’язковий продаж валютної виручки та скорочення термінів її повернення.

“Ми дивимося на ситуацію. Якщо ми можемо не запроваджувати жорсткі обмеження, ми їх не вводимо. На мою думку, такі потужні інструменти можуть бути ударом по роботі бізнесу. Їх добре мати в запасі, в рукаві на випадок екстраординарних подій. Але наразі про запровадження таких методів не йдеться, для цього немає зараз підстав”, — заявив Гелетій.

Нагадаємо, з початку року банки отримали 8,4 мільярда прибутків та сформували резерви обсягом 89,4 млрд грн.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram