Новини
10 Січня 2022
743

Нафта дорожчає через перебої постачання з Казахстану та Лівії

Минулого тижня ціни на чорне золото зросли на 5%

Ціни на нафту незначно зросли у понеділок, 10 січня, на фоні перебоїв із постачанням у Казахстані та Лівії, а також побоюваннями зі швидким глобальним зростанням заражень Омікрон-варіантом коронавірусу, свідчать дані біржових торгів на Investing.com.

Вартість бареля березневої нафти Brent до 9:15 за київським часом становила $81,86 (+0,13%). Барель лютневої нафти WTI торгувався $79,03 (+0,16%). Попередні торги зі стандартів завершилися на рівні $81,75 і $78,9 відповідно.

Ціни на нафту зросли на 5% минулого тижня після того, як протести в Казахстані порушили роботу залізничних колій та завдали збитків видобутку на найбільшому родовищі країни Тенгіз.

Найбільше нафтове підприємство Казахстану “Тенгізшевройл” (ТШО) поступово збільшує видобуток, щоб досягти нормальних показників на родовищі Тенгіз після протестів, що відбулися останні дні, повідомив у неділю оператор Chevron.

Тим часом видобуток у Лівії, який скоротився минулого тижня через закриття ключового нафтопроводу на сході країни, відновлюється. Після завершення робіт на нафтопроводі виробництво зросло на 900 тис. барелів на добу.

Нафта також отримала підтримку зростального світового попиту і нижчих, ніж очікувалося, додаткових постачань із боку групи ОПЕК+. Видобуток ОПЕК у грудні зріс лише на 70 тис. барелів на добу, якщо порівняти з попереднім місяцем проти зростанняна 253 тис. барелів на добу, дозволеного в межах угоди ОПЕК+.

За тиждень, що завершився 7 січня, кількість нафтових і газових бурових установок у США, що є раннім індикатором майбутнього видобутку, зросла на дві одиниці — до 588 од. Це є найвищим показником з квітня 2020 року Hughes Co.

Тим часом у всьому світі уряди ввели додаткові обмеження, спрямовані на обмеження поширення дуже заразного Омікрон-варіанта коронавірусу.

Як писали раніше Investory News, обсяг світового видобутку нафти може скоротитися на 30% до кінця поточного десятиліття у зв’язку зі скороченням інвестицій у види палива.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram