Банк готовий і далі підвищувати для обмеження фундаментального інфляційного тиску
Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення підвищити облікову ставку до 6,5% річних з огляду на пришвидшену інфляцію на початку 2021 року, регулятор готовий за потреби підвищувати ставку й надалі, йдеться на сайті регулятора.
У січні зростання споживчих цін досягнуло 6,1% у річному вимірі, зазначають у НБУ. За попередніми оцінками Нацбанку, інфляція продовжила прискорення й у лютому.
Споживча інфляція, розрахована за даними онлайн-моніторингу, перевищила прогноз Національного банку України, а інфляційні очікування залишилися підвищеними.
“На інфляцію у перші місяці 2021 року впливало подорожчання харчових продуктів і палива, посилення інфляційного тиску з боку країн-торговельних партнерів, збереження стійкого внутрішнього споживчого попиту. Крім того, на ціни продовжили впливати ефекти від тогорічного послаблення гривні”, — зазначив в.о. голови НБУ Юрій Гелетій.
У НБУ очікують максимального зростання споживчих цін посеред року, проте надалі інфляція сповільниться і повернеться у цільовий діапазон у першому півріччі 2022 року.
Основним припущенням, яке правління Національного банку України бере до уваги, залишається продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Національний банк України очікує подальшого прогресу України в перемовинах із МВФ. Співпраця з Фондом та іншими міжнародними партнерами є важливою для фінансування бюджетних потреб і надання економіці додаткових стимулів для зростання. Завдяки цьому, як зазначають в НБУ, Україна також зможе підтримувати міжнародні резерви на рівні близько $30 млрд.
Основним ризиком для макрофінансової стабільності, як і раніше, залишається посилення карантинних обмежень як в Україні, так і у світі, а також зниження ділової активності та споживчого й інвестиційного попиту.
“Національний банк готовий далі підвищувати ставку для обмеження фундаментального інфляційного тиску, стабілізації очікувань та приведення інфляції до цілі”, — зазначив Гелетій.
Нагадаємо, в лютому індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який щомісячно розраховує Нацбанк становив 48,8 проти 37,6 у січні. Це найкращий результат із жовтня 2020 року.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах