Новини
4 Січня 2023
455

На відновлення аграрного сектора після війни знадобиться 2-3 роки

Такі прогнози зробили експерти Мінагрополітики

Повноцінне відновлення українського аграрного сектора до довоєнних показників після завершення війни займе орієнтовно 2-3 роки, заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, повідомляє пресслужба міністерства.

Він зауважив, що аграрний сектор багатогалузевий і, щоб відновити показники довоєнного періоду, знадобиться не один рік.

“Все залежатиме від напрямку агросектору. Звісно, найшвидший цикл відновлення — в рослинництві, хоча розмінування досить складна процедура. А також у птахівництві. Але, якщо скласти всі фактори воєдино, то, на жаль, повноцінне відновлення нашого агросектору займе орієнтовно 2-3 роки, залежно від типу виробництва. Це якщо говорити про показники довоєнних часів”, — зазначив заступник міністра.

Щодо перебоїв з електроенергією, то, за словами Тараса Висоцького, у багатьох випадках вони є доволі критичними для аграрних виробників.
“Ми маємо декілька стратегій: одна з них — це забезпечити виробництва генераторами. Також Міністерство наразі приймає заявки, зокрема, від тваринницьких ферм для включення їх у перелік критичної інфраструктури. Нам дуже важливо забезпечити електроенергією всі виробничі цикли”, — наголосив чиновник.

Щодо того, як вплине на собівартість виробництва робота підприємств с/г на генераторах, Висоцький зазначив, що подорожчання буде незначним.
“Ми порахували, що підвищення коливатиметься на рівні близько 3-5%. Важливо, суттєвого скорочення виробництва за ці кілька місяців не відбувалося. Це є підтвердженням, що більшість аграріїв переналаштувались на роботу в скрутних умовах і продовжують працювати”, — додав Висоцький.

Нагадаємо, на розвиток аграрної сфери буде отримано $1,5 мільярда.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram