Новини
26 Жовтня 2023
343

На відбудову країна може залучити до $130 мільярдів приватних коштів

Наразі Україна потребує загалом $411 мільярди

Ключові реформи можуть допомогти Україні залучити до $130 млрд приватного фінансування на потреби відновлення, свідчать дані звіту IFC та Світового банку “Можливості залучення приватного сектора до зеленої та сталої відбудови України”, пише Finance.ua.

Друга Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA2), проведена в березні цьогоріч визначила, що відбудова України потребуватиме інвестицій на суму $411 млрд.

При сценарії “без реформ”, який передбачає продовження динаміки економічного розвитку, яка спостерігалась до початку великої війни, сума залучених приватних інвестицій оцінюється у понад $73 млрд, або 18% від потреб в інвестиціях, визначених у Світовим банком.

За умовами сценарію, коли український уряд прискорює економічні реформи, врегульовує галузеві потреби та поглиблює європейську інтеграцію, Україна могла б побачити надходження в країну інвестицій приватного сектору в розмірі майже $130 млрд. Ця сума могла б покрити близько однієї третини потреб, визначених у RDNA2.

Зазначається, що також реформи допомогли б відкрити шлях для додаткових інвестицій приватного сектору ще на $282 млрд, які б могли прискорити подальший розвиток України.

У своєму звіті IFC та Світовий банк визначили реформи, які мають найбільший потенціал досягнення сталого та стійкого відновлення, у таких галузях економіки:

Сільське господарство — завершення земельної та іригаційної реформ і зміцнення інституцій, розширення доступу до доступного фінансування, та створення сприятливих умов для запровадження кліматично-оптимізованих аграрних технологій могло б привабити приватних інвестицій на суму $30 млрд.

Ці інвестиції могли б повністю покрити потреби сектору на відновлення. Реформи у секторі харчових продуктів та напоїв могли б згенерувати ще $16 млрд інвестицій.

Транспорт та логістика — державні інвестиції та реформування державної політики могли б дати можливість приватному сектору покрити потреби на відновленні на суму близько $7 млрд та відкрити додаткові інвестиційні можливості для приватного сектору ще на $41 млрд.

Енергетика та видобувна галузь — реформування державної політики в цих галузях могли б створити умови для інвестицій приватного сектору в розмірі $36 млрд на відновлення, а також згенерувати додаткові інвестиційні можливості на суму $132 млрд.

Житло — завдяки впровадженню реформ державної політики, фінансовій допомозі та посиленню співпраці з регіональними забудовниками та фінустановами, обсяг інвестицій з боку домогосподарств може перевищити $30 млрд. А також згенерувати інвестиційні можливості на суму $60 млрд, що виходитимуть за межі потреб у відновленні.

IFC та Світовий банк наголошують, що зазначені реформи, поєднані з ефективним макроекономічним управлінням, сприятливою для торгівлі та інвестицій державною політикою та використанням інструментів пом’якшення ризиків, мають надважливе значення для стимулювання припливу приватного капіталу.

Раніше Investory News писали, що цьогоріч українці вже задонатили 12,5 мільярда.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram