Бiзнес
25 Листопада 2019
2 789

Мовою мільйонів: Історія створення та розвитку популярного сервісу Duolingo

Безкоштовна мовна освіта та понад 350 мільйонів користувачів за 8 років — у чому феномен додатку Duolingo

Фото: Bryce Durbin/TechCrunch

Duolingo — один із найпопулярніших додатків для вивчення іноземних мов у світі. Майже у всіх країнах воно входить у топ-10 у категорії “Освіта”. Цікаво, що в компанії не працює жодного викладача — проєкт пропонує вчити мови самостійно за допомогою коротких уроків.

До появи Duolingo у 2011 році вивчення мови було витратним. Базові курси програм Rosetta Stone та Open English коштували кілька сотень доларів, що дуже звужувало коло користувачів.

На думку творців додатку Duolingo, додаток мав зацікавити не тільки користувачів, що хотіли вивчати іноземну мову, а й аудиторію, у якої не вистачало коштів на придбання дорогих програм.

Так розробники Duolingo створили безкоштовний додаток для вивчення мов, який зараз налічує близько 25 мільйонів активних користувачів на місяць та оцінюється в $700 млн.

Ідея та перші кроки

Компанію заснували Луїс фон Ан та Северин Хакер. Фон Ан виріс у Гватемалі, де вивчення англійської коштувало великих грошей. Хакер народився у Швейцарії — країні з чотирма державними мовами. Вони обидва добре усвідомлювали, що англійську мову люди хочуть вивчати по всьому світу, але не кожен має можливість та кошти, щоб втілити мрію у життя. Також в їхніх планах було залучення тих, хто, вивчаючи мову, перекладає текси в інтернеті.

У 2009 році науковець Луїс фон Ан продав Google гру для категоризації зображень The ESP Game (зараз — Google Image Labeler) та систему для захисту від інтернет-ботів і оцифровки книг reCAPTCHA і розпочав обговорювати ідею освітньої платформи з Хакером, який був у той час його аспірантом.

“Коли ми з моїм кофаундером Северином Хакером почали досліджувати світовий ринок вивчення мов, то виявили, що він дуже великий. У світі 1,2 млрд людей, які вивчають іноземні мови! Ми вирішили зайнятися сервісом для них. Але для нас було важливо, щоб це було безкоштовно. Це місія Duolingo, тому що більшість людей вчать іноземні мови, щоб отримати кращу роботу. Багато з них дуже бідні”, — розповідав в одному з інтерв’ю Луїс фон Ан.

У 2011 році, ще до запуску бета-версії, компаньони залучили $3,3 млн. Основними інвесторами стали Ештон Кутчер та венчурний фонд Union Square Ventures. Засновники Duolingo робили наголос не стільки на безкоштовну освіту, скільки на стабільне виконання перекладів з англійської мови.

На той час Google Translate міг дати загальне уявлення про зміст того чи іншого тексту, а тоді коли люди робили більш досконалі переклади. Завдання, яке поставила команда Duolingo — зробити переклад побічним продуктом вивчення мови.

Засновники Duolingo Луїс фон Ан (праворуч) та Северин Хакер (ліворуч)

У тому ж 2011 році фон Ан представив ідею Duolingo на конференції TED. Його виступ набрав більше мільйона переглядів. А у закритій на той момент бета-версії Duolingo зареєструвалося 300 тисяч осіб.

Під час роботи бета-версії Duolingo користувалися понад 100 тисяч осіб. Ще пів мільйони — були в листі очікування.

У середині 2012 року сервіс Duolingo став загальнодоступним.

На Duolingo стали з’являтися хороші переклади текстів, тому що програмне забезпечення порівнювало результати всіх користувачів й добирало найбільш “правильний” варіант. Ці переклади були надійнішими та дешевшими на ринку.

У вересні того ж року Duolingo провела другий інвестиційний раунд на сумму $15 млн. Ці кошти пішли на розширення переліку мов та мобільний додаток.

Продукт поліпшувався і розвивався. Програма постійно вивчала здібності учнів і давала їм тільки відповідні їхнім навичкам завдання. Також вона відстежувала національність користувача, час, проведений за навчанням, і причини вивчення мови користувачами.

Спершу у Duolingo була відсутня монетизація. Проте, у розробників були плани почати брати плату з тих, хто хотів би завантажити свій контент для перекладу.

Незабаром Duolingo випустила додаток для iPhone, що дозволило проводити уроки в ігровій формі. Використовувалися картинки, відео і мікрофон, щоб користувачі могли ефективніше запам’ятовувати слова та практикувати навички письма та усного мовлення.

Ранній успіх програми, виражений у швидкому прирості користувачів, а також мобільний додаток створили міцну основу для подальшого розвитку Duolingo. Компанія об’єднала дві популярні послуги — доступне вивчення мови та переклад матеріалів.

Але прибутку сервіс все ще не приносив, так як компанія не шукала партнерів, яким могла б продавати переклади, та не побудувала інфраструктуру b2b-послуг.

Перехід до b2b-послуг та прибутків

З 2013 року Duolingo почала укладати партнерські угоди з компаніями з продажу перекладів, виконаних користувачами. Згодом бізнес почав приносити прибуток.

У цьому ж році компанія оголосила про співпрацю з BuzzFeed та CNN, які платили сервісу за переклад їхніх статей з англійської на інші мови. Тоді ж Apple назвав Duolingo додатком року, що ще збільшило його популярність.

Команда постійно працювала над поліпшенням додатку з метою виробити у користувачів звичку вчитися регулярно.

Тоді ж втілилася ідея Duolingo Incubator. Будь-який бажаючий міг спробувати себе у створнні курсів по вивченню мов, що поки недоступні в додатку. Волонтерам, що створювали курси, не платили за роботу. Тим не менше, 20 тисяч осіб заявили про своє бажання допомогти Duolingo.

На початку 2014 року Duolingo залучила ще $20 млн. На той момент у сервісі зареєструвалося понад 25 млн осіб.

Нова бізнес-модель та орієнтація на користувача

З часом компанія відмовилася від b2b-послуг, зосередившись на вдосконаленні вивчення мов.

На інвестиції, залучені в 2014 році, засновники Duolingo розширили команду та випустили програму для шкіл Duolingo for Schools. За кілька місяців у ній зареєструвалося 100 тисяч вчителів.

Також компанія випустила Test Center, який дозволяв пройти тест і отримати сертифікат володіння англійською мовою. Він коштував всього $20, а це набагато дешевше будь-якого іншого теста міжнародного стандарту. Багато компаній, університети та державні структури почали визнавати сертифікат Duolingo.

Після цього почався новий інвестиційний раунд. Фонд Google Capital назвав Duolingo “майбутнім освіти” і став основним інвестором, а компанія зібрала $45 млн.

У 2017 році основним джерелом доходу компанії були сертифікати Test Center. Також з’явилися нові способи монетизації: реклама та платна підписка.

Останній інвестиційний раунд відбувся в липні 2017 року. Компанія залучила $25 млн.

Засновники додатку не розкривають інформацію про доходи, але інвестори продовжують вкладатися в компанію, а продукт — розвиватися.

Еволюція сови Duolingo

Секрет успіху

Рання модель монетизації сервісу передбачала продаж компаніям перекладеного користувачами контенту, побічного продукту навчання.

Зростанню компанії сприяли дві речі: величезний ринок та прийняття рішень на підставі скрупульозних тестів і аналізу даних.

Спочатку в компанії налагодили робочі процеси та накопичили аудиторію. Після стали тестувати різні функції та визначати, які з них мали попит.

Duolingo вийшла за рамки того, що робили конкуренти. Засновники дізналися, які проблеми існують у вивченні іншої мови та кого вони стосуються. Розвиток Duolingo — хороший приклад створення правильних умов для експериментів.

За матеріалами Product Habits Blog, vc.ru

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram