Новини
6 Липня 2021
276

Міжнародні резерви України зросли до $28,3 мільярда

На динаміку вплинули операції на міжбанку, з управління держборгом і переоцінка фінінструментів

Станом на 1 липня 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили $28,36 млрд (в еквіваленті). У червні вони зросли на 2% завдяки валютним надходженням на користь уряду та інтервенціям Національного банку, що компенсували погашення зовнішніх та внутрішніх зобов’язань держави. Про це йдеться у повідомленні Національного банку України.

Загалом динаміку резервів упродовж червня визначали операції з управління державним боргом. Валютні надходження на користь уряду становили $1095 млн (в еквіваленті), зокрема $726,3 млн (в еквіваленті) — від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП).

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив $995,6 млн (в еквіваленті). З цієї суми $848 млн (в еквіваленті) були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП; $80,1 млн — на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), а решта — на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

“Крім того, у червні Національний банк сплатив $2,3 млн (в еквіваленті) на користь Міжнародного валютного фонду”, — йдеться у повідомленні.

Також операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Більшу частину червня на міжбанківському валютному ринку пропозиція валюти переважала попит, зокрема унаслідок зростання інтересу нерезидентів до ОВДП та активізацію експортерів.

“Це дозволило Національному банку поповнити резерви на $682,8 млн. В окремі дні місяця регулятор згладжував надмірні коливання гривні, що штовхали національну валюту в бік зниження, продавши $99,5 млн”, — зазначили в Нацбанку.

І додали, що за підсумком червня, чиста купівля валюти Національним банком на валютному ринку склала $583,3 млн.

Також на динаміку резервів мала вплив переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). Минулого місяця їх вартість зменшилася на $180,8 млн (в еквіваленті).

Зазначається, що поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду та Національного банку.

Нагадаємо, Міжнародні резерви України у травні скоротилися на 0,6% через погашення зовнішніх і внутрішніх зобов’язань держави, що були частково компенсовані валютними надходженнями на користь уряду.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram