Бiзнес
15 Листопада 2021
1 742

Міжнародне дослідження: 80% покупців цікавить, чи не впливає виробництво на зміни клімату

На рівні з ціною споживачів хвилює, наскільки відповідально бренд веде свій бізнес

Згідно з останнім дослідженням GlobeScan для FSC 72% покупців переважно обирають продукцію залежно від того, чи її виробництво не впливає на зміни клімату. Споживачі з різних частин світу, згідно з проведеним опитуванням у 15 країнах, стали більше опікуватися глобальними екологічними проблемами. Проблеми довкілля для них зараз як ніколи важливі, а на вибір продукції разом із ціною тепер впливає те, чи відповідально бренд веде свій бізнес.

GlobeScan провів дослідження для Лісової опікунської ради (FSC), в якому взяло участь 12 тис. людей із 15 країн світу, зокрема, Китаю, Канади, Мексики, Німеччини, Індії, Польщі та ПАР. За результатами опитування, зміна клімату стала другою за важливістю глобальною проблемою. Якщо порівняти з попереднім дослідженням 2017 року, занепокоєння пов’язане зі змінами клімату значно зросло. Опитані висловили стурбованість, зокрема, через втрату біорізноманіття та негативний вплив знеліснення на кліматичні зміни.

Питання здоров’я, яке посіло першу сходинку у рейтингові також нерозривно пов’язане з розв’язанням проблем довкілля. Такий високий рівень занепокоєння у споживачів демонструє необхідність термінових дій і активної зміни підходів до ведення бізнесу для брендів.

Бізнесам необхідно долучатися до розв’язання питань сталості

Занепокоєння споживачів щодо сталого розвитку також дедалі більше впливає на вибір споживачів під час здійснення покупок. Понад 80% покупців кажуть, що очікують від компаній-виробників гарантії того, що їхня деревина та паперова продукція не сприятиме знелісненню.

Крім того, опитування показало, що 86% споживачів намагаються уникати продуктів, які шкодять біорізноманіттю, і приблизно 72% бажають обирати продукти, які не сприяють змінам клімату. Споживачі звертають увагу як на сталість самої продукції, так і на сталість її пакування. Клієнти очікують від компаній гарантій, що їхня продукція не шкодитиме довкіллю.

Учасники опитування назвали стале лісогосподарювання та захист біорізноманіття одним із ключових факторів (на рівні з якістю), яким вони керуються обираючи товари з деревини. А для паперових виробів показник безпечності для довкілля навіть перевищив фактор якості продукту. Рівень віри у власні можливості розв’язувати проблеми впливу на довкілля також зріс проти результатів 2017 року.

Незалежна сертифікація — важлива для споживчого вибору

Незалежна сертифікація також впливає на вибір товару. Близько 76% опитаних вважають, що інформація на продукції про відповідність вимогам сталості, яку надає виробник, повинна підтверджуватися сертифікацією незалежних організацій. Такі результати дослідження демонструють потребу покупців у надійному екологічному маркуванні, особливо зважаючи на тенденцію підвищення зацікавлення людей щодо соціального та екологічного впливу бізнесу. Таким чином рівень важливості екомаркування зростає, відповідно зростають і переваги для брендів, які вони отримують від партнерства з надійними системами сертифікації.

“FSC важливо розуміти потреби споживачів, аби зосередитися на пріоритетних задачах, — прокоментував підсумки опитування директор з маркетингу FSC Джеремі Гаррісон. — Результати дослідження — це доказ того, що споживачі цінують важливу роль лісів у попереджені кліматичних змін, і що вони визнають і довіряють FSC у цьому”.

Екологічне маркування — це потужний інструмент, який допомагає споживачам обирати товар, сприяючи захисту довкілля. Зокрема, споживачі, що купують продукцію, сертифіковану FSC, впевнені, що компанія піклується про захист лісів. Більшість покупців вмотивовані купувати товар, коли бачать на ньому позначку FSC. Бренди та магазини роздрібної торгівлі, як наслідок, також підтримують вибір товару, що вироблявся відповідно до принципів стійких лісогосподарських практик.

Згідно із дослідженням, впізнаваність і довіра до FSC зростає у всьому світі, що свідчить про глобальний тренд до свідомого споживання. Більш ніж половина опитаних (54% людей) більше довіряють FSC щодо захисту лісів, ніж уряду чи іншим компаніям. Бізнес, що використовує екомаркування, яке сприймається покупцями лише позитивно, відіграє надзвичайно важливу роль у просуванні свідомого споживання та зменшенні впливу на довкілля.

Джерело: Globe Scan, FSC

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram