Новини
6 Березня 2019
935

Мінінфраструктури підготувало умови концесії у портах Ольвія та Херсон

Вже у квітні-травні 2019 року відбудеться конкурс, у якому візьмуть участь як українські, так і міжнародні компанії

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян провів першу Конкурсну комісію щодо двох пілотних концесійних проектів у портах Ольвія та Херсон. За словами Омеляна, міністерство інфраструктури стало першим, яке підготувало всю необхідну документацію для здійснення концесії в Україні.

“Це безпрецедентна подія для України. Україна йде в ногу з Європейськими країнами, зокрема, Болгарією, яка оголосила амбітний план концесії найбільших морських портів. Вперше держава підійшла до концесії і підготувала всі документи відповідно до світових практик. Портова галузь України потребує інвестицій, в тому числі, і іноземних. Концесія дозволяє державі покласти на приватний сектор інвестиційні, соціальні, екологічні та інші зобов’язання на весь період концесії, при цьому зберігаючи власність на державне майно у портах”, – наголосив Володимир Омелян.

За його словами, цьому передувала дворічна робота з підготовки проектів, у якій брали участь Міжнародні фінансові організації (ЄБРР, МФК), відомі українські та міжнародні консультанти. “До роботи залучалися місцева влада, професійні спілки, Мінекономіки, Мінфін та інші органи державної влади, Офіс підтримки реформ та офіс SPILNO. Ми маємо 2 ґрунтовні ТЕО проектів. Проведений Міністерством інфраструктури аналіз ефективності довід доцільність реалізації проектів та позитивний ефект на державний та місцевий бюджет, що було також підтверджено Мінекономіки та Мінфіном”, – йдеться у повідомлені міністерства.

За словами очільника Міністерства, дані ТЕО свідчать, що реалізація проекту концесії в Спеціалізованому порту Ольвія, сприятиме: залученню інвестицій у розмірі близько 17,3 млрд грн; збільшенню надходжень до бюджетів різних рівнів, – до 58 млрд грн за весь період дії договору концесії (35 років), у тому числі, надходжень від концесійних платежів − до 19,5 млрд грн; виплаті на користь міста Миколаїв пайового внеску в розмірі понад 70 млн грн; інші додаткові надходження до місцевих бюджетів становитимуть щонайменше 241 млн грн лише за перші 5 років реалізації проекту.

Реалізація проекту концесії в порту Херсон сприятиме: залученню інвестицій у розмірі близько 1,37 млрд грн; збільшенню надходжень до бюджетів різних рівнів – до 14,3 млрд грн за весь період дії договору концесії (30 років), у тому числі надходжень від концесійних платежів – до 2,8 млрд грн; забезпечить виплату на користь міста Херсон пайового внеску в розмірі понад 11 млн грн; додаткові надходження до державного бюджету за перші 5 років становитимуть понад 490 млн грн; інші додаткові надходження до місцевих бюджетів становитимуть щонайменше 55 млн грн лише за перші 5 років реалізації проекту.

“Вже у квітні-травні 2019 року відбудеться рівний, конкурентний та прозорий конкурс, у якому візьмуть участь як українські, так і міжнародні компанії. Вже понад 20 компаній виявили свою зацікавленість у подальшій реалізації пілотних концесійних проектів”, – наголосив Володимир Омелян.

Раніше Investory News повідомляли, що корейський сировинний трейдер Posco Daewoo придбає 75% акцій зернового терміналу в Миколаєві.

Більше новин та актуальних матеріалів у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram