Новини
30 Березня 2023
300

Міненерго планує видобувати половину електроенергії з відновлюваних джерел

Іншу половину отримуватимуть від АЕС

Фото: Depositphotos

Україна планує прискорити розвиток генерації на відновлюваних джерелах із доведенням її частки в енергетичному міксі країни до 50% паритетно з атомною генерацією, заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час виступу на панельній дискусії в межах Berlin Energy Transition Dialogue 2023.

За словами міністра, розвиток відновлюваних джерел енергії та прискорення енергетичного переходу дозволять Україні посилити енергетичну безпеку країни в цілому і безпеку передачі електроенергії зокрема.

“Ми бачимо майбутній енергетичний мікс України таким: 50% — це атомна генерація, яка і наразі виробляє понад половину всієї електроенергії в Україні, і решта 50% — буде вироблятися відновлюваними джерелами енергії”, — заявив Галущенко.

Він додав, що Україна залишається відданою глобальним цілям зеленого переходу, водночас прискорити розвиток ВДЕ змушує і воєнна ситуація.

“З 10 жовтня 2022 року українська енергосистема була 271 раз вражена росіянами. Внаслідок цих атак були пошкоджені або зруйновані системи передачі, що не дозволяло передавати електроенергію з одного регіону в інший”, — пояснив міністр.

Розвиток відновлюваних джерел енергії дозволить децентралізувати генерацію електроенергії по всій країні, знизити вразливість енергосистеми для ворожих атак і підвищити безпеку постачання.

“Енергетична стратегія України передбачає, що до 2035 року в Україні буде 25% ВДЕ. Але тепер, з огляду на руйнування, завдані ворогом нашим об’єктам теплової генерації та мережам, ми маємо посилити розвиток відновлюваних джерел енергії і прискорювати енергетичний перехід. Це питання національної безпеки і безпеки передачі електроенергії”, — резюмував Галущенко.

Нагадаємо, у Дрездені створили мапу дахів міста, які підходять для встановлення сонячних панелей.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram