Новини
15 Вересня 2022
459

Міненергетики: Україна буде розраховувати виключно на власний видобуток вугілля

Чверть державних шахт опинилися на тимчасово окупованій росією території

Найближчі два роки Україна буде розраховувати виключно на власний видобуток вугілля, попри те, що в наслідок повномасштабного вторгнення росії чверть українських державних шахт опинилися на тимчасово окупованій території.

Про це повідомляє Міністерство енергетики, посилаючись на інформацію голови відомства Германа Галущенка за підсумками засідання пленуму ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості та засідання Ради голів Незалежної профспілки гірників України.

Учасники засідань обговорили особливості роботи галузі та логістики в умовах воєнного стану та приділили особливу увагу питанням забезпечення безпеки гірників.

Міністр відзначив героїзм працівників, які, попри регулярні ворожі обстріли, щодня продовжують працювати в шахтах і забезпечувати постачання вугілля на підприємства теплової генерації.

Галущенко наголосив на важливості вугільної галузі, насамперед з точки зору забезпечення енергетичної безпеки країни в осінньо-зимовий період.

“Враховуючи агресію росії, зокрема на енергетичному фронті, найближчі два роки ми маємо розраховувати виключно на власний видобуток вугілля”, — зазначив міністр.

Першочергове завдання, за словами міністра, забезпечити сталий видобуток, заробітні плати та безпеку працівників, технічне забезпечення та захист від техногенних катастроф.

Нагадаємо, Китай планує скасувати майже дворічну заборону на вугілля з Австралії. Таким чином Пекін хоче запобігти енергетичній кризі, викликаній санкціями проти росії.

Тим часом Європа за перші п’ять місяців 2022 року імпортувала з ПАР на 40% більше вугілля, ніж за минулий рік. З найбільшого в Африці вугільного термінала Річардс-Бей (RBCT) до Європи в січні-травні доставили 3,2 млн тонн.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram