Новини
22 Травня 2020
551

KSE: Втрати України від карантину можуть становити $50 мільярдів і більше

Розрахунки проводилися згідно двох показників: втрат у вартості людських життів і втрат у відсотках ВВП

Втрати для економіки України від введення карантинних обмежень можуть становити $50 млрд і більше, про це йдеться у дослідженні Київської школи економіки. Розрахунки запропоновано провести у двох показниках: втрати у вартості людських життів і втрати у відсотках ВВП.

Згідно із розрахунком для першого показника, у випадку скасування карантину повністю, втрати оцінювалися б у 120 тис. життів (оцінка базується на моделі Київської школи економіки).

“Якщо перерахувати 120 тис. життів у гроші (аби мати єдину одиницю виміру), то зняття карантину коштувало б нам $50-54 млрд. Втрати пораховані на базі оцінки вартості життя, яка для України становить $454 тис.”, – йдеться у дослідженні.

Зазначається, що розрахунок для України зроблено науковцем Кіпом Віскучі (через адаптацію показників США). Вартість карантину у $54 млрд можна порівняти з 35% ВВП у поточних доларах США на 2019 рік (номінальний ВВП в грн 3,974 млрд = $154 млрд).

Згідно із розрахунком для другого показника, втрати оцінюються на базі прогнозів щодо падіння ВВП від Міжнародного валютного фонду та консенсус-прогнозу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Зазначається, що для оцінки використано методологію університету Вайомінгу (США).

“Втрати через карантин для економіки дорівнюють $50-54 млрд, що розраховується як чиста приведена вартість втрат”, – йдеться у дослідженні.

За словами віцепрезидентки KSE Наталії Шаповал, при цьому, потрібно тверезо оцінити можливі наслідки від того, що було б, якщо карантин би не запроваджували.

“Ми говоримо про над 120 тис. втрачених життів та понад 5 млн захворівши або 12,5% населення. Тобто до 12,5% могло б “випасти” і з робочої сили – не працювали б, не створювали продукт. Але насправді – померло б набагато більше людей, бо система охорони б захлиналась, реанімації були б зайняті лише коронавірусними хворими – всі інші б не могли отримати місце в реанімації”, – наголосила вона.

Відповідно, щоб зробити висновок чи потрібен був карантин з точки зору економічних втрат, потрібно порівняти показники втрат у людських життях та у ВВП.

За словами президента KSE Тимофія Милованова, чистий економічний ефект від карантину майже нульовий. “Але завдяки карантину, і це дуже важливо, нам вдалось врятувати життя людей. Тому варто продовжувати карантинні обмеження, поступово послаблюючи їх, вводити смарт-підхід – розумний, таргетований карантин”, – наголосив він.

Раніше Investory News писали, з Фонду боротьби з коронавірусом виділено 6 млрд грн на виплати українцям, що втратили роботу.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram