Новини
17 Листопада 2020
1 050

Корабель майбутнього: Шведи будують найбільший у світі вітрильник для перевезення автомобілів

Oceanbird виділятиме на 90% менше CO2 – платою за екологічність стане швидкість доставки

Шведська суднобудівна компанія Wallenius Marine за підтримки уряду Швеції й декількох дослідницьких інститутів будує трансатлантичний автовоз довжиною 650 футів (близько 200 метрів), який буде здатний вміщати до 7 тисяч автомобілів. Очікується, що Oceanbird відправиться у плавання вже у 2024 році, повідомляє Укравтопром.

Зазначається, що ключовими елементами світової автомобільної торгівлі є морські автомобільні перевізники, відомі як RoRo. “Великі звичайні RoRo споживають в середньому 40 тонн палива на день, виробляючи 120 тонн CO2”, – йдеться у повідомленні.

Oceanbird своєю чергою виділятиме на 90% менше CO2. Він не буде повністю вільний від викидів, тому покладатиметься й на двигуни для маневрування у портах, а також під час аварійних ситуацій.

У компанії наголошують, що платою за екологічність стане швидкість доставки. За прогнозованої максимальної швидкості близько 10 вузлів Oceanbird буде вдвічі повільнішим, ніж стандартні автовози. “Щоб перетнути Атлантику, йому знадобиться близько 12 днів замість стандартних семи”, – розповіли у компанії.

Зазначається, що корпус корабля увінчаний п’ятьма телескопічними “крилами”, кожне заввишки 260 футів (80 метрів). Вітрила можуть повертатися на 360 градусів, не торкаючись один одного, їх можна прибрати на висоту 195 футів, щоб пройти мости або витримати негоду.

Вітрила, виготовлятимуться зі сталі та композитних матеріалів, а їх розмір забезпечить достатню тягову потужність для 35 тисяч тонного корабля.

Тим часом Міжнародне рейтингове агентство Moody’s погіршило прогноз за світовими продажами автомобілів у 2020 р. на фоні економічного впливу пандемії коронавірусу. Тепер агентство очікує, що глобальні продажі автомобілів у поточному році знизяться на 20%, у порівнянні з попереднім прогнозом падіння на 14%.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram