Попит на іранську нафту зріс більш ніж у півтора раза
Китай, найбільший у світі імпортер нафти, збільшує обсяги постачання з Ірану. У серпні вони сягнули рекордних з 2013 року 1,5 млн барелів на добу, пише Bloomberg із посиланням на дані французької компанії Kpler, що спеціалізується на зборі даних про сировинні ринки.
Порівняно із січнем — липнем, коли Китай купував у середньому 917 000 барелів на добу, попит на іранську нафту зріс більш ніж у півтора раза.
За словами трейдерів, які працюють у регіоні, причина — у ціні, адже іранська нафта пропонується зі знижкою $10 за барель щодо Brent і коштує значно дешевше за російську.
У серпні вартість російської Urals піднялася до $70. Це на $15 нижче за поточні котирування Brent, але реальна знижка значно менша, бо в кінцеву вартість нафти для покупця закладено витрати на транспортування та страхування.
За даними Kpler, іранська нафта в урядових даних Китаю часто класифікується як надходження з Малайзії, а іноді — як розбавлена бітумна суміш, якщо вона змішана з важчою венесуельською сирою нафтою.
Незалежні нафтопереробники часто маскують іранську сиру нафту під сировину, наприклад, бітумну суміш, щоб уникнути використання квоти на імпорт нафти до Китаю.
Згідно з митними даними, імпорт іншої важкої нафти в червні зріс приблизно в 88 разів проти травня, тоді як закупівлі бітумної суміші зросли вчетверо. Малайзія є найбільшим постачальником обох продуктів.
Митні дані Китаю не містять інформації про імпорт з Ірану із середини 2022 року.
На початку 2023 року росія стала найбільшим постачальником сирої нафти до Китаю.
У червні експорт російської нафти впав до мінімуму з березня 2021 року.
Раніше Investory News писали, що США обмежує інвестицій у технології Китаю.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах