Новини
10 Серпня 2020
807

Кабмін виділяє Міжрічинському ГЗК Дмитра Фірташа чотири ділянки під видобуток титанової сировини

Загальна площа ділянок становить 75,3959 гектара

Кабінет міністрів України (КМУ) дозволив ТОВ “Міжрічинський гірничо-збагачувальний комбінат” (МГЗК, Житомирська обл.), що входить в Group DF, розробляти проект землеустрою щодо відведення чотирьох земельних ділянок загальною площею 75,3959 га в Житомирській області під розширення видобутку титанової сировини, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з розпорядженням уряду № 977-р від 5 серпня поточного року “Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок”, МГЗК виділяється три земельні ділянки орієнтовною площею 8,5 га, 16,5 га і 16 га із земель держвласності лісового фонду Володарсько-Волинського лісництва, що знаходяться в постійному користуванні дочірнього підприємства “Пулинського лісгосп АПК “Житомирське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство “Житомироблагроліс” Житомирської обласної ради, в оренду на термін дії спеціального дозволу на користування надрами від 3 червня 2002 р. № 2694 зі зміною цільового призначення для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель і споруд підприємств, пов’язаних з використанням надр.

Іншим розпорядженням уряду № 978-р від 5 серпня 2020 р. надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 34,3959 га (землі держвласності лісового фонду Турчинського лісництва), що знаходиться в постійному користуванні ДП “Коростенське лісомисливське господарство”.

ТОВ “Міжрічинський ГЗК” зареєстрований в смт Іршанськ в січні 2001 р. Основний вид діяльності — видобуток руд кольорових металів.

Компанії Diago Enterprises Limited (Кіпр), кінцевим бенефіціаром якої є Дмитро Фірташ, належить 1%-ва частка МГЗК, ТОВ “Мотронівський ГЗК” (Вільногірськ Дніпропетровської обл. — будується ГЗК, також входить в Group DF) — 99%-ва частка.

Статутний капітал ТОВ “МГЗК” — 207,370 млн грн.

За даними агенції, титанові ГЗК Group DF за підсумками січня-червня 2020 р. збільшили випуск ільменітового концентрату (TiO2) на 31,7% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 р. — до 66,9 тис. тонн з 50,8 тис. тонн.

У 2019 р. ГЗК наростили видобуток ільменітової руди на 13,7% — до 3,2 млн куб. м, і на 7,2% — випуск ільменітового концентрату, до 150 тис. тонн.

Бізнес-напрямок видобутку титанового бізнесу Group DF включає два діючих ГЗК — Міжрічинський ГЗК і “Валки-Ільменіт” (обидва — Житомирська обл.) і два споруджуваних ГЗК: Стремигородський (Житомирська обл.) і Мотронівський (Дніпропетровська обл.). Максимальна проектна потужність Міжрічинського ГЗК — 180 тис. тонн ільменітового концентрату на рік, “Валки-Ільменіт” — 65 тис. тонн.

Group DF об’єднує активи Фірташа. Основні напрямки діяльності групи — азотний, титановий, газовий і банківський бізнеси.

Раніше Investory News писали, що компанія СКМ Ріната Ахметова виплатила понад $700 млн кіпрській компанії Raga Establishment Ltd в рамках дружнього врегулювання спору “Укртелекому”. Raga Establishment Limited — компанія, формально належить бізнесменові Денису Горбуненко. Її кредитував Дмитро Фірташ.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram