Новини
12 Квітня 2021
832

Іноземні заклади вищої освіти зможуть відкрити свої філії в Україні

За умови, якщо заклади входять до найкращих світових рейтингів і при цьому посідають місце не нижче ніж 3000

Кабінет міністрів України (КМУ) надав можливість створення територіальних структурних підрозділів кращих іноземних вищих навчальних закладів в Україні, повідомляє Міністерство освіти і науки (МОН).

“Заклади вищої освіти України активно продовжують інтегруватися до Європейського освітнього простору. Щоб стати на крок ближче до Європейського союзу, ми відкриваємо нові кордони. Тож відтепер на території Україні передбачено можливість утворення територіальних відокремлених структурних підрозділів іноземних закладів вищої освіти. Отже, найкращі світові практики сфери вищої освіти будуть реалізовуватися і в українських університетах”, — зазначив заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко.

Зазначається, що провадження освітньої діяльності територіально відокремленим структурним підрозділом іноземного закладу вищої освіти буде здійснюватися на підставі дозволу, виданого МОН.

Для отримання дозволу на утворення територіально відокремленого структурного підрозділу іноземний заклад вищої освіти має подати до МОН копії установчих документів та інші документи, що містять таку інформацію:

• наявність ліцензії (інших документів дозвільного характеру) на провадження освітньої діяльності в країні резидентства та документів про акредитацію (визнання) освітніх програм;

• досвід утворення та діяльності територіально відокремлених структурних підрозділів за кордоном;

• мету відкриття та види діяльності територіально відокремленого структурного підрозділу, ділові відносини з українськими партнерами та перспективи розвитку співробітництва;

• місцезнаходження територіально відокремленого структурного підрозділу, що планується утворити, і заплановану кількість працівників, зокрема іноземних громадян, які працюватимуть у територіально відокремленому структурному підрозділі;

• характеристики освітніх програм, що планується реалізовувати.

Як зазначають у відомстві, іноземний заклад вищої освіти під час подання документів має входити до одного з міжнародних рейтингів QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities — World Top 500 Universities і посідати при цьому місце не нижче ніж 3000.

Нагадаємо, видання Financial Times опублікувало результати щорічного рейтингу 100 кращих MBA-шкіл світу. Половина з них знаходиться в США.

До речі, за версією The QS World University Rankings, минулоріч шість українських університетів потрапили до рейтингу 1000 кращих університетів світу.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram