Новини
19 Квітня 2021
836

Гендиректор найбільшої криптобіржі Coinbase продав акції у перший день торгів на $292 мільйони

Продано 749 999 паперів за ціною від $381 до $410,40 за штуку

На фото: Браян Армстронг

Генеральний директор найбільшої криптобіржі Coinbase Браян Армстронг продав акції компанії на суму близько $292 млн протягом першого дня торгів паперами компанії на Nasdaq, повідомляє Reuters з посиланням на звітність щодо торгів, подану в SEC.

Серед інших власників акцій, які продали папери, портал Coindesk назвав Фреда Вілсона та його Union Square Ventures, а також Марка Андріссена з Andreessen Horowitz. Всі вони були власниками близько 10% і більше акцій крипто майданчика, створеного у 2012 році Армстронгом і валютним трейдером Фредеріком Ерсамом.

Відповідно до неї, Армстронг продав 749 999 акцій трьома партіями за ціною від $381 до $410,40 за папір, виручивши за них $291,8 млн. Загалом, повідомив у неділю, 18 квітня, криптовалютний портал Coindesk, у перший день торгів інвестори та зацікавлені сторони продали акцій криптобіржі на суму близько $5 млрд.

В інших документах SEC розкривається, що член ради директорів Coinbase і венчурний капіталіст Фред Вілсон продав 4,7 млн ​​акцій за $1,82 млрд.

Очолювана Вілсоном Union Square Ventures продала $4,7 млн ​​акцій зі свого фонду 2012 року за виторг у $1,82 млрд, згідно з іншим поданим у SEC звіту.

Фонд і сам Вілсон значилися серед власників 10-відсоткових пакетів акцій Coinbase. Інженер-програміст і венчурний капіталіст Марк Андріссен, також член ради директорів Coinbase і власник 10% акцій криптобіржі, разом зі своєю компанією Andreessen Horowitz і двома асоційованими компаніями продав 1,18 млн акцій за $449,2 млн.

Продаж інсайдерами було такою собі метою прямого лістинга Coinbase, зазначає портал. На відміну від IPO (первинне публічне розміщення), коли компанія випускає нові акції, а вторговані кошти надходять їй, під час прямого лістинга до покупки пропонуються тільки вже наявні акції.

Найбільша в США криптовалютна біржа Coinbase провела прямий лістинг на біржі Nasdaq 14 квітня. У перші 10 хвилин торгів акції подорожчали більше ніж на 60% проти установленої перед лістингом довідкової ціни ($250) і перевищили $398 за папір. Пізніше вони досягали позначки в $429,54, а ринкова вартість становила $112 млрд, писав Bloomberg. Пізніше ціна акцій Coinbase знизилася на 30%, і при закритті торгів ринкова вартість компанії дорівнювала $86 млрд.

За підрахунками американського Forbes, статок співзасновника і гендиректора Coinbase Браяна Армстронга після прямого лістинга компанії на Nasdaq зріс із $6,5 до $11,8 млрд. Армстронг, який володіє 20% Coinbase, за день піднявся з 404-ї на 187-у сходинку в глобальному рейтингу мільярдерів Forbes. Статок іншого співзасновника Coinbase 32-річного Фреда Ерсама, який пішов з компанії 2017 року, але продовжує входити до її ради директорів і володіти пакетом у 6%, зріз із $1,9 до $3,8 млрд.

У 2012 році Армстронг звільнився з Airbnb і з ідеєю Coinbase пройшов у акселератор стартапів Y Combinator. Його партнером став Фредерік Ерсам — трейдер з валютних операцій Goldman Sachs. Завдяки Ерсаму Coinbase змогла налагодити відносини з банками, через які планувалося проводити валютні операції.

Компанія отримала $150 тис. від акселератора і ще приблизно пів мільярда доларів від венчурних капіталістів на чолі з фондом Andreessen Horowitz.

У 2018 році під час чергового раунду фінансування Coinbase залучила $300 млн за оцінки у $8,1 млрд. Зараз Coinbase проводить операції майже з 50 криптовалютами й наприкінці 2020 року контролювала, за власною оцінкою компанії, майже 11% всього ринку криптовалют.

За даними на кінець першого кварталу, операції на Coinbase проводили 56 млн роздрібних інвесторів. Більшість транзакцій на Coinbase доводиться на Bitcoin та Ethereum. За останній рік ці валюти подорожчали більше ніж на 800% і 1300% відповідно, що викликало різке зростання вартості Coinbase, зазначає CNBC.

Як писали раніше Investory News, видобуток біткоїнів у Китаї призведе до щорічних викидів вуглецю обсягом 130 млн т протягом наступних трьох років.

За даними Opendatabot, українські посадовці задекларували біткоїнів на 75 млрд грн. У підсумку у деклараціях держслужбовців за 2020-й рік було нараховано 46, 351 тис. біткоїнів.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram