Новини
23 Квітня 2024
135

Газопровід між Фінляндією та Естонією відновлено

Ремонт коштував майже €40 мільйонів

Ремонтні роботи на газопроводі Balticconnector між Естонією та Фінляндією завершено. 22 квітня по ньому пішов потік газу, пише Finance.ua.

Місце пошкодження знаходилося на глибині 60 метрів на морському дні. Ремонтні роботи проводили за допомогою дистанційно керованого обладнання, тобто без залучення водолазів.

“Зазвичай ремонт такого масштабу займає від одного до двох років. Balticconnector було відремонтовано за сім місяців”, — сказав Тійт Туміц, менеджер з технічного обслуговування трубопроводу естонської газотранспортної компанії Elering.

За даними Yle, ремонтні роботи обійшлися трохи менш як €40 млн.

“Ми будемо вести переговори зі страховою компанією, щоб покрити збитки. Рішення ще не прийнято”, — повідомив Yle телефоном менеджер з комунікацій Elering Айн Кьостер.

Elering і фінська газотранспортна компанія Gasgrid закрили Balticconnector в перші години 8 жовтня через раптове падіння тиску. Того ж дня було виявлено несправність у кабелі передачі даних між Фінляндією та Естонією.

Торік на газопроводі Balticconnector сталася аварія, коли трубопровід був, імовірно, пошкоджений якорем зареєстрованого в Гонконгу судна Newnew Polar Bear, що прямував з Калінінграда у Санкт-Петербург. Інцидент стався у виключній економічній зоні Фінляндії. Одночасно з газопроводом було пошкоджено телекомунікаційний кабель, що з’єднує Естонію і Фінляндію.

Після цього НАТО оголосило про посилення патрулювання в Балтійському морі.

На початку квітня Бельгія, Велика Британія, Данія, Німеччина, Норвегія і Нідерланди підписали угоду про співпрацю з метою захисту підводної інфраструктури, в тому числі від можливих російських атак.

Загрози підводним кабелям і трубопроводам стали предметом особливої уваги західноєвропейських країн після вибухів на трубопроводах “Північний потік-1” і “Північний потік-2”, побудованих для транспортування газу з росії до Німеччини через Балтійське море у вересні 2022 року.

У травні 2023 року НАТО заявила, що росія може саботувати підводні кабелі, щоб покарати західні країни за підтримку України, а глобальні ризики для безпеки ще більше зросли після війни в Газі.

Нагадаємо, Німеччина запропонувала Україні обладнання зі своїх закритих ТЕС.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram