Так компанія намагається позбутися залежності від американських технологій
Huawei планує запустити виробництво власних мікрочіпів, щоб більше не залежати від американських технологій, про це повідомляє Financial Times, з посиланням на власні джерела.
“Китайський виробник, який перебуває під санкціями США, хоче налагодити виробництво мікрочіпів у Шанхаї. Передбачається, що заводом керуватиме партнер Huawei – Shanghai IC R&D Center, підтримуваний муніципальною владою Шанхая”, – йдеться у повідомленні.
На думку експертів, опитаних виданням, впровадження власних мікрочіпів фактично вирішить проблему виживання Huawei. “До цього часу у компанії не було досвіду у цій сфері, а всі мікрочіпи імпортувалися з-за кордону, (усі вони були американського виробництва) отримати їх тепер компанія не може. Тим часом запаси, зроблені ще до вступу обмежень, накладених американською владою у травні, практично вичерпані”, – стверджують експерти.
Планується, що спочатку компанія вироблятиме мікрочіпи із застосуванням технологічного процесу 45 нм – це рівень технології виробництва напівпровідників приблизно 15-річної давності.
До кінця наступного року Huawei хоче перейти до техпроцесу 28 нм (що було актуально для 2011-2012 років). Випускати мікрочіпи для пристроїв з підтримкою 5G компанія має намір на техпроцесі 20 нм до кінця 2022 року.
Для порівняння: Samsung, який є одним зі світових лідерів з випуску мікрочіпів, вже до наступного року має намір перейти на технологічний процес з роздільною здатністю 3 нм.
Нагадаємо, Huawei стала найбільшою китайською компанією з виробництва побутової електроніки. Її капіталізацію оцінили в 1,1 трлн юанів ($163,8 млрд). У порівнянні з минулим роком вартість компанії знизилася на 100 млн юанів ($14,9 млн). Експерти пояснили падіння санкціями США, через які лідер ринку постав перед труднощами.
Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram
Ми у соцмережах