Новини
17 Січня 2022
735

Держспецзв’язку: Під час кібератак не було ушкоджено реєстр із даними автовласників

Наразі продовжується робота над дослідженням ситуації, що склалася

Під час кібератак на державні українські інформаційні ресурси в ніч на 14 січня 2022 року не було ушкоджено реєстр, який містить персональні дані мільйонів українських автовласників. Про це йдеться у повідомленні Держспецзв’язку.

Зазначається, що було опрацьовано ситуацію щодо втрати доступу до інформаційних ресурсів Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ).

“Вдалося встановити, що внаслідок кібератаки була втрачена низка зовнішніх інформаційних ресурсів МТСБУ. Реєстр із даними автовласників ушкодженим не був і вже найближчим часом він має відновити свою роботу”, — йдеться у повідомленні.

Водночас команда фахівців CERT-UA опрацьовує інформацію Центру аналізу загроз корпорації Microsoft (MSTIC) щодо використання зловмисниками для атаки на окремі державні інформаційні ресурси шкідливого програмного забезпечення, що замасковане під “шифрувальник”, але має деструктивний характер.

“Протягом 14 січня справді були зафіксовані поодинокі випадки активності подібного програмного забезпечення, проте пов’язувати їх з основною кібератакою передчасно. Про результати дослідження буде повідомлено одразу після завершення аналізу відповідних технічних даних”, — наголосили в Держспецзв’язку.

Раніше Investory News писали, що у ніч із 13 на 14 січня під час глобальної атаки на урядові вебресурси було зафіксовано спроби атакувати й офіційний сайт Нацбанку, які вдалося нейтралізувати. Усі інформаційні системи Національного банку працювали у штатному режимі. Зокрема система електронних платежів, якою користуються банки, офіційний сайт і внутрішня комп’ютерна мережа НБУ.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram