Новини
20 Травня 2022
558

Депозити українців у безпеці

Якщо банк буде визнаний неплатоспроможним, його вкладники отримають свої кошти в повному обсязі

У разі, якщо на тлі повномасштабного військового вторгнення росії на територію України банк буде визнаний неплатоспроможним, його вкладники фізичні особи отримають свої кошти в повному обсязі, пише в колонці для НВ Бізнес директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут.

“У період кризової турбулентності громадяни найбільше потребують відчуття впевненості. І саме цю впевненість вкладникам банків має дати ініціатива президента про введення 100% відшкодування за вкладами на період дії воєнного стану і трьох місяців після його припинення або скасування. Відповідні зміни вже внесені в законодавство і набули чинності з 13 квітня 2022 року”, — зазначила Рекрут.

“Це дуже непростий і безпрецедентний для нашої держави захід, який, між тим, неодноразово використовувався у світовій практиці”, — зазначила Рекрут.

“Цей захід був застосований під час глобальної кредитної кризи 2008 року в Ірландії, Данії, Ісландії та Німеччині. Протягом кризового періоду (у деяких країнах — до 24 місяців) гарантувалося повернення 100% суми депозитів фізосіб. По завершенню кризи країни поверталися до своїх гарантованих обмежень. До речі, цей принцип закладений і в нашому законодавстві — через три місяці після припинення або скасування воєнного стану гарантована сума за вкладами становитиме 600 тис. грн”, — зазначила Рекрут.

Нагадаємо, що українські аграрії залучили понад 28 мільярдів гривень кредитів. Кредитні гроші отримано на пільгових умовах.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram