Новини
24 Січня 2023
292

Денис Шмигаль оголосив про запуск фінансового “Рамштайну”

Перше засідання відбудеться вже цього тижня

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль оголосив про запуск нового формату системної допомоги України — фінансового “Рамштайну”. Його перше засідання на управлінському рівні має відбутися цього тижня, повідомив голова українського уряду на засіданні у вівторок.

“Важливо, щоб проєкти фінансової допомоги були чітко скоординовані, тому держави Великої сімки створили мультидонорську координаційну платформу — так званий фінансовий Рамштайн”, — розповів Шмигаль, нагадавши, що лише бюджетні потреби України в іноземній допомозі на цей рік становлять не менше $38 млрд.

Фінансовий “Рамштайн” діятиме за трьома основними напрямками:

• стійка коротко- та довгострокова підтримка України,

• міжнародна координація та підтримка реформ,

• розвиток приватного сектору.

У форматі фінансового “Рамштайну” співпрацюватимуть країни Євросоюзу та G7, Міжнародний валютний фонд, Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, Організація економічного співробітництва та розвитку та інші міжнародні фінансові організації.

Сьогодні також відбудеться засідання так званого енергетичного “Рамштайну”.

“Цей формат зустрічей створено, щоб вирішити три основні питання: прискорити поточні ремонти, щоб відновити обсяги генерації та розподілу, сприяти децентралізації енергосистеми та створити її менш уразливою для ворога та допомогти Україні впровадити нові програми енергоефективності”, — розповів Шмигаль.

Нагадаємо, на розвиток аграрної сфери буде отримано $1,5 млрд наступного року.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram