Новини
26 Травня 2022
476

Дефіциту солі в Україні не буде

Вона подорожчає, але магазини та виробники харчів підготувалися до потенційної кризи

Війна повністю зупинила роботу найбільшого виробника солі в Україні. Серед населення починається паніка, але магазини та виробники харчів підготувалися до потенційної кризи, пише Forbes.

Українських споживачів схвилювала новина про зупинку найбільшого в Україні виробника солі — держпідприємства “Артемсіль”. Воно знаходиться в місті Соледар Донецької області. Населений пункт обстрілює російська армія, снаряди зруйнували частину підприємства.

Дефіциту солі, зокрема в АТБ, виникнути не повинно, стверджує керівник з корпоративних комунікацій АТБ Сергій Демченко. Щоправда, імпортний продукт буде дорожчим через складну логістику. Вона йде не через порти, які заблоковані, а через материкову частину Європи.

Не буде проблем і у переробників овочів, принаймні у найбільших гравців. Як повідомили у Nestle, яка виробляє консервацію та приправи “Торчин”, компанія має кількох постачальників. Отже, зупинка “Артемсолі” на роботу не вплине. Така сама ситуація й у Ніжинського консервного заводу, що входить до корпорації Fozzy.

Сама корпорація, у складі якої мережі “Сільпо”, “Фора” та інші, завозить імпортну сіль. Крім того, компанія з початку квітня стала купувати продукцію в іншого виробника солі — Дрогобицького солевиварювального заводу.

Це невелике підприємство, яке виробляє 360 тонн солі на рік. “Артемсіль” у 2020-му виробила 1,2 млн тонн. Цілком задовольнити попит у Дрогобичі не зможуть, хоча й збираються збільшити виробництво на 25 тонн на місяць.

Щодо переробників мʼяса, то по них зупинка “Артемсолі” теж не вдарить, розповів Олег Баран, СЕО компанії “Барком”, що випускає мʼясні вироби “Родинна ковбаска”. Він каже, що для такої продукції використовують імпортну сіль, яка містить необхідні консерванти. В “Артемсолі” такого продукту немає.

Проблеми можуть виникнути у виробників мʼяса, розповідає Баран. Тваринники використовують сіль у вигодовуванні свиней. Самому “Баркому” на місяць треба 22 тонни солі, каже підприємець. “Місяць-два ще проживемо на старих запасах”, — розповідає він. Щоб замінити недорогий вітчизняний продукт, компанія веде переговори з постачальниками з Литви, Чехії та Польщі. Щоправда, сіль у них буде майже вдвічі дорожча за українську.

Нагадаємо, що війна росії проти України зруйнувала багато цивільних об’єктів. Понад 200 підприємств, 12 аеропортів та понад тисячу навчальних закладів постраждали від бойових дій.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram