Новини
16 Листопада 2021
558

Ціни на газ в Європі зросли до $1046 за тисячу кубометрів

Тим часом Німеччина тимчасово зупинила сертифікацію “Північного потоку-2”

Спотова ціна газу в Європі вперше з 26 жовтня злетіла до $1046 за 1 тис. м³ на фоні новини про тимчасове зупинення сертифікації “Північного потоку 2” німецьким регулятором, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У вівторок, 16 листопада, вдень ціна найближчого (грудневого) ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures сягала €88,9 за МВт·год, тобто $1046 за 1 тис. м³.

Також зазначається, що вартість газу зростає другий день поспіль після відмови російського “Газпрому” бронювати на грудень додаткових потужностей для транзиту газу через Україну та газопроводу “Ямал-Європа”.

Тим часом Федеральне мережеве агентство Німеччини тимчасово зупинило процес сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як оператора російського газопроводу “Північний потік-2”. Про це йдеться у заяві на сайті відомства, повідомляє “Європейська правда”.

“Після ретельного вивчення документації агентство дійшло висновку, що сертифікувати оператора газопроводу “Північний потік-2″ можна буде лише в тому випадку, якщо цей оператор буде організований у юридичній формі відповідно до німецького законодавства”, — йдеться у заяві.

Зазначається, що компанія Nord Stream 2 AG, яка базується у Швейцарії, вирішила не змінювати свою чинну організаційно-правову форму, а замість цього заснувати дочірню компанію відповідно до німецького законодавства виключно для управління німецькою частиною газопроводу.

“Ця дочірня компанія повинна стати власником та оператором німецької частини газопроводу. Тоді дочірнє підприємство має виконати вимоги незалежного оператора передачі, як це викладено в законі Німеччини про енергетичну промисловість”, — пояснили в агентстві.

Процедура сертифікації буде тимчасово зупинена, допоки основні активи та людські ресурси не будуть передані дочірньому підприємству, а агентство не зможе перевірити, чи є документація, повторно подана дочірнім підприємством, як новим заявником, повною.

“Коли ці вимоги будуть виконані, агентство зможе відновити свою експертизу в решту чотиримісячного періоду, встановленого законом, підготувати проєкт рішення та надати його Європейській комісії для висновку, як передбачено в законодавстві ЄС про внутрішній ринок”, — йдеться у заяві.

Раніше Investory News писали, що Україна скоротила імпорт газу на 77%. На фоні газової кризи в Європі, трейдери нарощували реекспорт газу з України.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram