Новини
15 Грудня 2021
405

Ціна газу в Європі перевищила $1500 за тисячу кубометрів

Виробництво електроенергії з відновлюваних джерел значно знизилося

Спотова ціна газу в Європі з відкриттям торгів у середу продовжила зростання на фоні слабкого вкладу альтернативних джерел енергії, зростання цін на конкурентних ринках і суворішого, ніж раніше очікувалося, прогнозу погоди в регіоні.

У середу вранці ціна найближчого (січневого) ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures досягла €132,995 за МВт·год, тобто $1550 за тисячу кубометрів. У листопаді контракт “на день уперед” торгувався на TTF у середньому по $945, у грудні — $1182 за тисячу кубометрів. З початку року середнє значення контракту сягнуло $518.

У Європі сильно знизилося виробництво електроенергії з відновлюваних джерел. У понеділок внесок вітрової генерації у вироблення електроенергії в Європі становив лише 10,1%, у вівторок ще менше — лише 9,9% (при середньому значенні 15,6% на тижні з 6-12 грудня), свідчать дані асоціації WindEurope.

Оновлений прогноз погоди обіцяє на початку наступного тижня зниження температури та її нижчі значення, ніж очікувалося раніше. У середньому груднева температура повітря у Європі у грудні 2021 року становить на рівні на 1,5-2 градуси нижче, ніж роком раніше (тоді показник був на рівні середніх значень за останні 10 років).

Поточний рівень запасів газу в підземних сховищах Європи досяг позначки 61,9% від їх максимальної місткості (дані на ранок понеділка) — це на 16,8 процентних пунктів нижче за середнє значення за останні п’ять років, свідчать дані Gas Infrastructure Europe.

На європейське ралі не могли не відповісти азійські газові індекси — минулої ночі продовжив зростання азійський ЗПГ-індекс Platts JKM: лютневий контракт додав одразу $42 і перевищив $1500 за тисячу кубів.

Як писали раніше Investory News, Європейський Союз планує після 2049 року відмовитись від довгострокових контрактів на постачання газу в межах свого “зеленого” переходу.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram