Новини
20 Травня 2024
166

Через брак персоналу заводи в Україні змушені наймати жінок

У “чоловічих” професіях починають домінувати жінки

Жінки в Україні дедалі більше займають місця, які до повномасштабного вторгнення рф займали чоловіки. Тепер вони потрібні на сталеливарних заводах, оскільки чоловіків відправляють на поле бою, пише Financial Times.

Так, на заводі ArcelorMittal у Кривому Розі менеджери кажуть, що наймання більшої кількості жінок — це питання виживання для підприємства. З 18 тис. осіб, які становили компанію на початку війни, близько 3,5 тис. чоловіків було мобілізовано, і ще більше, ймовірно, буде мобілізовано цього року.

“Якщо вони продовжать мобілізацію, ми не матимемо достатньо персоналу для роботи, — сказав Мауро Лонгобардо, генеральний директор заводу. — Ми говоримо про існування компанії”.

Лонгобардо зазначив, що компанія “намагається зруйнувати парадигму, згідно з якою тільки чоловіки можуть виконувати певну роботу”.

На фабриці й раніше працювали жінки, але переважно на адміністративних посадах. Тепер вони все частіше беруть на себе важчі фізичні функції.

Стратегія найму частково спрямована на заміну мобілізованих чоловіків, а також тисяч робітників, які переїхали до безпечніших районів країни, але також тому, що наймати чоловіків стало дуже складно. Адже, щоб працювати на заводі, чоловіки зобов’язані за законом спочатку стати на облік у військкоматі, що відлякує багатьох потенційних кандидатів.

За словами глави компанії, через брак вакансій завод був змушений скоротити виробництво, у тому числі сталі, яка використовується для захисту енергетичних об’єктів від російських авіаударів. Скорочення виробництва також призвело до зниження прибутку та зменшення податкових надходжень до бюджету.

Керівник відділу з ремонту важкої техніки на заводі Євген Гречаний сказав, що наразі він отримує запити на 76 вакансій лише від жінок. За його словами, він “приймає жінок” вже півтора року, додавши при цьому: “Я бачу, що в найближчі кілька років ситуація не покращає. Навіть якщо війна закінчиться, все одно буде важко”.

Нагадаємо, яким був ринок праці у квітні.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram