Новини
31 Січня 2023
618

Центробанки світу купили рекордну кількість золота у 2022 році

Це найвищий показник з 1967 року

Центральні банки світу додали до своїх запасів 1 136 тонн золота на суму близько $70 млрд у 2022 році, що є найбільшим показником із 1967 року, пише Reuters з посиланням на Всесвітня рада по золоту (World Gold Council, WGC).

“Ці дані підкреслюють зміну ставлення до золота з 1990-х і 2000-х років, коли центральні банки, особливо західноєвропейські, які володіють великою кількістю злитків, продавали сотні тонн на рік.

Після фінансової кризи 2008-09 років європейські банки припинили продавати золото, а дедалі більше країн з економікою, що розвивається, таких як росія, Туреччина та Індія, почали його купувати”, — пише агенція.

Зазначається, що центральні банки полюбляють золото, оскільки очікується, що воно збереже свою вартість у турбулентні часи, і, на відміну від валют та облігацій, не залежить від жодного емітента чи уряду.

Золото також дозволяє центральним банкам диверсифікувати свої активи від таких, як казначейські облігації США та долар.

“Це продовження тенденції, — каже аналітик Всесвітньої ради по золоту Крішан Гопаул.

“Ви можете бачити, що ці фактори впливають на те, що сталося минулого року. На геополітичному фронті та макроекономічному фронті було багато невизначеності та волатильності”, — пояснив він.

За даними WGC, купівля золота скоротилася під час пандемії коронавірусу, але прискорилася в другій половині 2022 року, коли центральні банки придбали 862 тонни в період з липня до грудня.

Центробанки, зокрема банки Туреччини, Китаю, Єгипту та Катару, заявили, що купували золото торік. Але покупців близько двох третин золота, купленого центральними банками торік, не було оприлюднено, зазначає WGC.

До банків, які не публікують регулярно інформацію про зміни у своїх золотих запасах, належать центробанки Китаю та росії.

“Купівля золота центральними банками (у 2023 році) навряд чи буде відповідати рівню 2022 року”, — зазначили у WGC.

“Нижчі загальні резерви можуть обмежити можливості для зростання існуючих асигнувань. Але запізніла звітність деяких центральних банків означає, що ми повинні застосовувати високий ступінь невизначеності до наших очікувань, переважно в бік зростання”, — заявили у WGC.

Раніше Investory News писали про професії, що мають найбільше зростання зарплати 2022 року.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram