Новини
8 Вересня 2022
401

Бюджет-2023: Володимир Зеленський розкрив деталі

Понад трильйон гривень наступного року буде направлено на сектор безпеки та оборони

Президент України Володимир Зеленський розкрив деталі бюджету країни на наступний рік. Про це він заявив у вечірньому відеозверненні.

Президент розповів, що провів нараду із представниками уряду щодо проєкту бюджету на наступний рік.

“Зрозуміло, що це буде бюджет воюючої країни… Понад трильйон гривень наступного року буде направлено на сектор безпеки та оборони — це буде пріоритетом номер один”, — зазначив Зеленський.

Глава держави наголосив, що соціальні зобов’язання держави перед громадянами мають бути забезпечені повністю.

“Зокрема, хочу, щоб мене почули українські пенсіонери — уряду поставлено завдання наступного року, так само як і цьогоріч, забезпечити індексацію пенсій…”, — сказав він.

За словами президента, для забезпечення стабільності також буде скорочено некритичні видатки держави, які не допомагають обороні, економічному розвитку країни, а також соціальному та культурному забезпеченню українців.

“Відповідно, уряд має представити програму скорочення видатків на державні підприємства, на апарат, на інституції, які не відповідають потребам цього особливого часу. Очікую від урядовців пропозицій”, — додав Зеленський.

Він також зауважив, що програма кредитування “Доступні кредити 5-7-9%” буде збережена, а також продовжать діяти програми, які допомагають бізнесу зберегти робочі місця та залучати нових співробітників.

Водночас глава держави уточнив, що планується створення спеціального фонду відновлення, який буде наповнюватися коштом конфіскованих російських активів.

Зеленський підкреслив, що проєкт бюджету країни на наступний рік буде поданий до Верховної Ради вчасно.

Як писали раніше Investory News, через війну надходження до держбюджету від тургалузі України за перше півріччя 2022 року скоротилися на 26% проти аналогічного періоду 2021 року.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram