Новини
2 Лютого 2024
341

Будівельні відходи від руйнувань використають для відбудови

Держава використає підходи циркулярної економіки

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури використовуватиме підходи циркулярної економіки для відбудови України, повідомляє Мінінфраструктури.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, станом на кінець 2023 року, по всій країні утворилося понад 450 тис. тонн будівельних відходів від руйнувань, зазначили у відомстві.

“Поки в Україні немає традиції глибокої переробки будівельних відходів, показник ресайклінгу становить 6% від загальної кількості. Але у баченні великої відбудови країни ці відходи ми розглядаємо як можливий майбутній ресурс для будівельної галузі”, — зазначила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська.

За її словами, розв’язання цієї проблеми має відбуватися комплексно за наступними основними напрямками:

• створення необхідної нормативної бази щодо технології сортування й переробки відходів та налагодження відповідних технологічних процесів;

• розроблення каталогу будівельної продукції, виготовленої із застосуванням сировини на основі перероблених відходів;

• подальша розробка стандартів щодо виготовлення такої будівельної продукції.

Переробка відходів від руйнувань включає сортування, обробку, виробництво та транспортування. Все це потребує значних фінансових вкладень, тому з боку держави мають бути розроблені відповідні економічні моделі, а також встановлені цільові показники переробки відходів від руйнувань та норми щодо обовʼязкового використання певного відсотка вторинної сировини в проєктах відновлення, додала Козловська.

Нагадаємо, в Україні розробляють нові пільгові програми. Вони покликані забезпечити українців житлом.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram