Новини
19 Вересня 2022
384

Bloomberg: Імовірність рецесії в ЄС оцінюється у 80%

Інфляція сягне піку в 9,6% в останні три місяці року

Ризик рецесії в єврозоні досяг найвищого рівня з липня 2020 року, оскільки зростає побоювання, що енергетична криза призведе до спаду економічної активності, пише Bloomberg із посиланням на опитування економістів.

Вони тепер оцінюють імовірність падіння економіки протягом двох кварталів поспіль у 80% протягом наступних 12 місяців, проти 60% попереднього опитування.

Найбільша в ЄС економіка Німеччини, по якій найпомітніше вдарило скорочення поставок газу, може почати спад вже цього кварталу, прогнозують економісти.

Зараз очікується, що інфляція сягне піку в 9,6% в останні три місяці року, що майже в п’ять разів перевищує ціль Європейського центрального банку. Респонденти не бачать наближення до цільового показника у 2% до 2024 року.

На цьому фоні ЄЦБ підніме відсоткову ставку до рекордних 2% уже в лютому, йдеться у прогнозі. Більш ніж половина опитаних очікують на підвищення ставки на 75 базисних пунктів на наступному засіданні регулятора в жовтні.

Економічне зростання в Європі стримують рекордна інфляція і проблеми, що зберігаються в ланцюжках поставок.

“При цьому в зимовий період ситуацію посилить необхідність нормувати споживання енергоресурсів через перебої з постачанням газу з росії”, — пише агентство.

Опитування представників бізнесу показують, що економічна активність у Європі скорочується з липня, і сигналів її можливого покращення у найближчій перспективі немає.

Раніше Investory News писали, що Норвегія готова співпрацювати з Євросоюзом для стабілізації цін на газ.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram