Новини
8 Вересня 2021
710

Бізнес-сезон стартував: 42% підприємців не готові до локдауну

У середньому вони мають 17 успішних угод на місяць

Четверо з десяти підприємців в онлайні вважають, що їхній бізнес не готовий до можливих карантинних обмежень. У середньому кожен підприємець в онлайні має 17 успішних угод на місяць. Лише 7% стверджують, що відгуки ефективніші за рекламу. Про це йдеться в дослідженні OLX — опитано понад дві тисячі підприємців напередодні бізнес-сезону.

Зазначається, що попри можливі карантинні обмеження підприємці продовжують розвивати свою справу в онлайні. “Звісно, переваги у тих, хто пропонує локальну продукцію та послуги або ж взагалі має власне підприємство”, — наголошується у дослідженні.

• 29% респондентів, які надають послуги, не відчули впливу пандемії.

• 22% замовляють продукцію в Україні та стверджують, що швидкість постачання не змінилася. Тривалішим очікування товарів у межах країни стало лише для кожного десятого власника бізнесу.

• 16% підприємців, які замовляють товари з-за кордону, зазначили, що постачання стало довшим, а для 3% — взагалі неможливим.

• 42% підприємців вважають, що їхній бізнес не готовий до чергового локдауну, в той час, як інші продовжують шукати правильні рішення. Серед них: активне ведення онлайн-магазину, збільшення товарозапасів та інвестиції у рекламні послуги.

Додається, що з початком осені стартував і осінній сезон шопінгу зі зміною гардеробу, підготовки авто й пошуку житла. “Тому нині найпопулярніші категорії для ведення бізнесу — продаж одягу та взуття, оренда та продаж нерухомості, автозапчастини, а також дитячі товари”, — зазначають експерти.

93% онлайн-бізнесів наголошують, що їхній щомісячний прибуток з урахуванням всіх витрат і сплат податків не перевищує 20 тис. грн. Ще 5% отримують від 20 до 50 тис. грн, інші — понад 50 тис. грн.

У середньому у підприємців проходить 17 успішних угод на місяць. Деякі ж мають рекордні показники — 90-99 виконаних замовлень. Цікаво, що попри середній показник постійних клієнтів — 9 щомісяця. Є випадки, коли понад 90 лояльних людей зверталися до власників бізнесу за повторним отриманням послуг чи придбанням товарів.

Для 42% підприємців розвиток та підтримання репутації — це важлива частина їхнього бізнесу. Кожен третій вважає, що позитивний імідж важливіший за прибуток і продажі. Не цікавляться питанням репутації свого діла лише 6% власників. Водночас поки тільки половині клієнтів важлива екологічність бізнесу.

“Так, 39% підприємців намагаються зробити товар і послуги, які надають, екологічно чистими. Ще 11% чекають сприятливих умов, коли їхнє підприємство зможе запропонувати екологічну альтернативу. 23% стверджують, що їхнім клієнтам це не принципово, але все одно вважають екологічність майбутнім напрямом розвитку свого бізнесу”, — йдеться у повідомленні.

8 із 10 власників бізнесу постійно слідкують за зверненнями клієнтів й оперативно відповідають у чаті платформи чи дзвінком. 57% найчастіше розміщують онлайн-оголошення та спілкуються з потенційними покупцями через смартфон. До речі, 8 із 10 власників роблять це самостійно. 68% вважають, що спілкування приносить позитивні враження, 23% відчувають і позитив, і стрес, у той час, коли 2% мають ті чи інші труднощі у комунікації з клієнтами.

Найбільше клієнтів цінують за:

• швидкість покупки (45%);

• своєчасність відповіді, відкритість та адекватність (37%);

• довіру до бізнесу та товару (37%);

• доброзичливість (34%).

У відповідь кожний сьомий підприємець готовий надати лояльному клієнту знижку. Ще 34% — оформлять замовлення позачергово чи в неробочі години, а 26% — у разі потреби доставлять товар безплатно.

Опитування підприємців на OLX показало, що 61% дратується, коли клієнт довго розпитує про товар і зрештою не купує його. 37% переживають через грубе та агресивне спілкування, а кожному четвертому власнику не подобаються прохання про знижку. Ще серед частих причин негативу з боку бізнесу — ситуації, коли покупці не забирають товар у відділенні обраної ними транспортної компанії. Попри це 56%, навіть відчуваючи дратівливість, не готові відмовитися від клієнта.

Крім того, двоє з трьох підприємців вважають доброзичливість головною у спілкуванні з клієнтом. Ще 63% — зазначають, що вкрай важливо знатися на товарі чи послузі, а 37% — називають пріоритетом гнучкість і вміння пропонувати нестандартні варіанти покупцю.

35% представників онлайн-бізнесу не просять клієнта залишити відгук. І тільки 7% вважають, що позитивний зворотний зв’язок може бути ефективнішим за оптимізовану рекламу. Водночас 57% думають, що доцільніше інвестувати в онлайн-рекламу (зокрема, рекламні пакети на сайтах оголошень). 65% дотримуються правила: “Роби якісно і люди самі прийдуть”.

Раніше Investory News писали, що переважній більшості молодих підприємців України вдалося зберегти свій бізнес у період глобальних викликів 2020 року. Таких — 66%, що на 10% більше, ніж в середньому у світі.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram