Новини
8 Травня 2023
367

Bing загрожує пануванню Google

Завдяки штучному інтелекту пошукова система набирає популярності

На початку лютого 2022 року Microsoft анонсувала нову версію своєї пошукової системи Bing, яка базується на оновленій версії тієї ж технології AI, яка лежить в основі чат-бота ChatGPT. Всього за три місяці компанія вже випустила власного бота на основі штучного інтелекту і навіть обігнала по можливостях класичний ChatGPT від OpenAI, пише AIN.ua.

Оновлений Bing є фактично покращеною версією знайомого пошуку, і надає релевантніші результати для таких простих речей, як спортивні результати, ціни на акції та погоду. Крім того, він містить нову бічну панель, яка показує більш вичерпні відповіді безпосередньо від чат-бота на основі GPT-4.

Такий підхід буквально змінює правила гри для пошукових систем. Наявність прямої інтеграції з нейромережами GPT дозволяє системі автоматично знаходити та узагальнювати відповідь, яку ви шукаєте.

Рішення, коли користувач може миттєво отримувати прямі відповіді на свої запитання, і лише за бажанням перевіряти джерела, де чатбот бере інформацію робить Bing практично позаконкурентним на ринку пошукових систем. Особливо, якщо врахувати, що такий пошук доступний будь-якому користувачу буквально в пошуковому рядку свого браузера (якщо, звісно, ви користуєтесь браузером Microsoft Edge) та безплатно.

На початку травня 2023 Microsoft відкрила доступ до AI-чатбота в Bing з підтримкою GPT-4 для широкої аудиторії (скасувавши списки очікування), а також анонсувала низку нових функцій для свого чат-бота, включно з обробкою зображень, збереженням історії чатів та підтримкою плагінів.

Травневі оновлення Bing показують, що Microsoft готова конкурувати саме з OpenAI. Послуга OpenAI з отримання доступу до тієї ж моделі GPT-4 називається ChatGPT Plus коштує $20 на місяць. Крім того, ChatGPT Plus наразі не пропонує створення зображень, веб-пошук або підтримку сторонніх плагінів.

Серед проблем Bing має практично всі ті самі, що й звичайний ChatGPT. Технології, які лежать в основі цих систем — великі мовні моделі, або LLM — часто генерують нісенітницю. Помилки варіюються від фальсифікації наукових робіт до нездатності відповісти на елементарні запитання на зразок “що важче, 10 кг заліза чи 10 кг бавовни?”.

Неправдиві факти та упередженість самі по собі є проблемою, але вони також посилюються проблемою “однієї правильної відповіді” — тенденцією пошукових систем пропонувати окремі та остаточні відповіді. Проте такі проблеми, скоріш за все, будуть виправлятися з кожним новим великим оновленням й врешті решт стануть незначними.

Згідно з даними сервісу SimilarWeb, у березні 2023 року Bing охоплює лише 3,12% від всього світового використання пошукових систем. Проте якщо говорити про використання на комп’ютерах, то його частка вже підіймається до 8,31%.

Хоч це все ще в понад 10 разів менше ніж в Google, проте залишає простір для конкуренції. Крім того, Bing, на відміну від Google може не хвилюватися щодо втрати доходу від реклами чи інші побічні втрати від впровадження штучного інтелекту, адже Microsoft, здається, готова покривати будь-які витрати.

Крім того, вже у квітні 2023 року стало відомо, що Samsung вивчає доцільність відмови від пошукової системи Google та використання належної Microsoft системи Bing на своїх девайсах як пошукова система за умовчанням.

Раніше Investory News писали, що Tinder вводить нову систему верифікації.

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram