Соцмережі
4 Вересня 2020
841

Андрій Ярмак: Умовна прибутковість молока стабільна

За останні 8 місяців виробники молока отримали лише на 0,9% менше прибутків

Бізнес любить стабільність. І не тільки бізнес, але зараз про УМІ, тобто про умовну прибутковість виробництва молока в професійних господарствах України, яка не зазнає суттєвих змін вже три місяці поспіль.

УМІ в серпні 2020 знизився на 1,1%, після номінально зниження на 0,2% в липні та зростання на 0,5% в червні. Причини ті самі – дуже незначне зростання закупівельних цін на молоко в серпні (менше 1%) та незначне зростання вартості раціону концентрованих кормів.

Умовна прибутковість виробництва молока в серпні 2020 року була вже на 14,9% гіршою за минулорічну в цей же місяць, але все ж вищою, ніж середня за останні 5 років для цього місяця на 11%. Кумулятивно за 8 місяців року виробники молока отримали на 0,9% менше прибутків, але все ще на 18% більше, ніж середній показник прибутковості протягом п’яти останніх сезонів.

Нагадаю, що УМІ – це відношення ціни на сире молоко першого ґатунку до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Абсолютне значення УМІ аналізувати немає сенсу – воно ні про що не говорить, а ось динаміка УМІ дуже чітко показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, адже ці два важливих фактори враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. При цьому, в залежності від змін в рівнях ефективності, в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.

Чого чекати далі?

Аналіз минулих років показує, що УМІ жодного разу не знизився в вересні. Але це, звичайно, не означає, що цього ніколи не буде. В світі жир дешевшає, а сухе молоко, навпаки, дорожчає. Але там ніхто теж однозначно не може вказати на можливі тренди, адже зараз уряди більшості країн світу дуже активно втручаються в ринки – поки звичайним людям та бізнесам обмежують права на фоні пандемії, чиновникам розв’язують руки.

А коли повноцінно не працює ринок, прогнозувати цінові коливання дуже важко. А от що легко прогнозувати в таких умовах, так це економічні проблеми що неодмінно виникнуть внаслідок ручного управління ринками. Ті, хто жив в СРСР, не можуть цього не розуміти.

 

Більше новин та актуальних матеріалів Investory News у нашому каналі в Telegram

 

Контекст

Ми у соцмережах

Слідкуйте за нами у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram